Domů » Autonovinky » Čínský elektrický supersport míří do USA!

Čínský elektrický supersport míří do USA!

0
Čínský elektrický supersport míří do USA!

Dokáže porazit Teslu?

Ačkoli je Čína zemí s nejrychleji rostoucím autoprůmyslem na světě, stavba supersportovních vozů není nic, co by tuto nejlidnatější zemi zatím proslavilo. Přesto se na scéně nyní objevuje jeden vůz, který má ambice na to prorazit i na zahraničních trzích. Je jím elektrický supersporkt K50 Event, vyráběný společností Qiantu.

 

400 elektrických koní

Čínský supersport K50 Event je poháněn elektrickým motorem, disponujícím výkonem čtyř set koňských sil a točivým momentem dosahující hodnoty 650 Nm. Z 0 na 100 km/h dokáže vůz sprintovat za méně než 5 vteřin. Prozatím jsme ukazovali vůz v těch nejlepších barvách. Má ale jeden výrazný handicap. Na jedno nabití dokáže tento čínský rychlík ujet pouze 200 km.

 

 

Uspěje K50 Event v USA?

Přesto výrobce v tomto supersportu cítí velký potenciál, což dokládá fakt, že jednou z prvních zemí, kde se začne vůz prodávat, bude USA. Výroba bude zahájena již tento měsíc v čínské továrně společnosti Qiantu. Během prvních měsíců výroby budou z výrobních pásů sjíždět pouze zkušební prototypy. První kusy se do USA začnou dovážet již v druhé polovině příštího roku.

 

Podaří se mu prorazit vedle Tesly?

Prozatím o ceně vozu nebylo nic prozrazeno. Je ovšem nad slunce jasnější, že právě ona bude klíčová. Vůz totiž oslní svým vzhledem, ale pokud srovnáme jeho techniku s Modelem S od Tesly, vyjde americký supersedan jako jasný vítěz. Číňané tak budou muset nasadit co nejnižší možnou cenu, aby se Tesle mohli na jejím domácím trhu alespoň částečně rovnat.

 

Foto: Qiantu

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...