Domů » Historie » Mercury Cougar – hvězda mezi americkými sporťáky

Mercury Cougar – hvězda mezi americkými sporťáky

0

Mercury Cougar. Osm úspěšných generací a titul Auto roku 1967 na kontě. Proč je Mercury Cougar jedním z nejúspěšnějších amerických sporťáku v historii a čím je tak výjimečný?

Mercury Cougar – hvězda mezi americkými sporťáky

Historie Mercury Cougar

Značka Mercury je spjatá s automobilkou Ford. Založil ji totiž potomek Henryho Forda, Edsel, a to v roce 1938. Automobilka Mercury uvedla na trh vozy s velice pěkným poměrem ceny a kvality. Mohli bychom je zařadit někam mezi levnější Fordy a dražší Lincolny.

Mercury Cougar byl poprvé předveden v 60. letech. V mnohém se inspiroval Fordem Mustang z roku 1967. Přesto byl o něco větší a také luxusnější. Titul Auto roku 1967 nakonec ukořistil právě Mercury Cougar.

8 úspěšných generací

Sportovní auto Mercury Cougar se vyrábělo přerušovaně od roku 1969 do roku 1997 a potom opakovaně v letech 1999 až 2002. Trhem prošlo celkem osm generací. Každá znamenala výrazný úspěch a vítězství pro firmu Mercury. Cougar se těšil popularitě, která ho neopustila ani do dnešních dní. Mercury Cougar se totiž stále řadí mezi nejkrásnější americké sportovní vozy v historii.

Po první generaci byla typická výrazná přední maska a světlomety schované pod mřížkou. Výkonu 200 koní vůz vděčil vidlicovému osmiválci s objemem 4727 ccm. Maximální rychlost byla až 190 km/h. Inspirace Ford Mustangem byla jasná hned na první pohled.

Na všech osmi generacích můžeme pěkně pozorovat pokroky v trendech a inovacích v automobilovém průmyslu. Hlavní změny probíhaly v oblasti výkonu a uživatelského komfortu. Vůbec nejúspěšnější byl pro Mercury Cougar hned první rok prodeje, kdy zákazníci odjeli s více než 154 tisícem modelů. Celkově je Cougar nejprodávanějším vozem značky Mercury. Celkem jich bylo vyrobeno na 3 miliony exemplářů.  

Pokud i vás Mercury Cougar zaujal, prohlédněte si inzerát na sportovnivozy.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články