Domů » Autonovinky » Co říká Škoda na příchod Superbu RS?

Co říká Škoda na příchod Superbu RS?

0

Přídomek RS se u moderních vozů mladoboleslavské Škody poprvé objevil u Octavie a Fabie první generace. Zatímco ostrá Octavia stále zaznamenává prodejní úspěchy u nás i jinde ve světě, výroba Fabie RS byla po neúspěšné druhé generaci ukončena. Jak se ale zdá, již brzy se rodina škodováckých „eReS“ rozroste o opravdovou lahůdku.

Co říká Škoda na příchod Superbu RS?

 

O příchodu ostrého Superbu třetí generace se spekulovalo již při uvedení této limuzíny na trh. Vedení automobilky ovšem možnost výroby Superbu RS tvrdě odmítalo. Namísto té nám na přelomu letošního roku Škoda představila Superb ve verzi Sportline. Tomu pod kapotou pracuje nejvýkonnější benzínový agregát, z nabídky motorizací. Jedná se o dvoulitrový motor TSI o výkonu 280 koní. Změn doznal i podvozek, který je u verze Sportline posazen o 10 mm níže než u sériového modelu.

 

Dokázal by se Superb RS odlišit od Sportline?

Mnozí se domnívali, že verzí Sportline nám Škoda ukázala, že verze RS je u Superbu nepotřebná. Podle informací australského magazínu Motoring se ale ostrého Superbu možná skutečně dočkáme. V současných dnech o možnosti vyrábět ostrý Superb usilovně jedná vedení automobilky. Jednou z velkých otázek je, jaký by byl použitý motor.

 

 

Podle šéfa australského zastoupení Škody by se s největší pravděpodobností jednalo o dieselovou jednotku, která se na starém kontinentě těší stále velké oblibě. Aby byl Superb RS dostatečně odlišen od verze Sportline musí ji na první pohled zcela zesměšnit, jak po stránce designu tak i výkonu. Vzhledem k tomu, že verze Sportline disponuje již zmíněným výkonem 280 koní a z 0 na 100 km/h zrychluje za 5,5 sekundy, musel by ostrý Superb sáhnout po tom nejlepším, co Volkswagen nabízí. V úvahu tak připadá využití techniky z brutálního Golfu R, který nabízí výkon 320 koňských sil.

 

Ostrý Kodiaq na dohled

Ve sportovní divizi Škody se ale nemluví jen o příchodu Superbu RS. Stále častěji se hovoří i o uvedení Kodiaqu ve verzi RS. O té se vyjádřil šéf oddělení marketingu a prodeje automobilky Škoda, Werner Eichhorn. Dle jeho slov se můžeme těšit na provedení Kodiaq Sportline. Následně bude Škoda analyzovat jeho prodejní úspěchy a zkoumat, je-li na trhu místo i pro jeho ostřejší verzi.

 

Octavia RS přinese víc než nová světla

Sportovní oddělení Škody ale ani úvahou nad ostrým Kodiaqem nekončí ve svých prohlášeních. Vedení Škody totiž oznámilo, že v příštích měsících bude odhalena podoba modernizované Octavie RS. Pokud vám unikly informace o příchodu modernizované Octavii, rozhodně nepřehlédněte naše velké představení této novinky. Nová Octavia RS má dle vedení automobilky jít v modernizaci svých technologií ještě dále než její běžná sestra. Pod kapotou se má dokonce objevit nový a výkonnější agregát s výkonem 245 koňských sil. Stala by se tak nejvýkonnější Octavií všech dob.

 

Foto: Škoda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články