Domů » Autonovinky » Dacia dobývá svět

Dacia dobývá svět

0
Dacia dobývá svět

Laciné vozy z Rumunska slaví úspěchy

Francouzská automobilka Renault vyrábí v Rumunsku pod značkou Dacia levné a jednoduché vozy. A překvapivě má s nimi obrovský úspěch.

Před měsícem na autosalonu v Argentině představila rumunská automobilka novinku připravenou speciálně pro jihoamerický trh. Z původního modelu Dacia Duster, což je laciné SUV, vznikl pick-up s názvem Oroch. Vozy se budou prodávat pod hlavičkou Renaultu.

Duster Oroch

V jižní Americe jsou pickupy velmi oblíbenými vozy a ročně se jich tam prodá milion – a právě proto se Oroch představil na autosalonu v Buenos Aires. Pětimístný pickup s velkou kabinou a zkrácenou korbou mají pohánět benzínové motory o objemu 1,6 nebo 2,0 litru. Pravděpodobně bude k dispozici i verze na etanol, který se v jižní Americe používá.

Podle automobilky se Oroch bude vyrábět právě v jižní americe a na trh se dostane ve druhé polovině letošního roku. To, zda se tento pickup bude prodávat i v Evropě, se zatím řeší.

Sandero

Pouze pro jihoamerický trh vznikla v divizi Renault Sport ostřejší verze modelu Sandero. V Evropě se prodává výhradně v laciném provedení, na jihoamerickém kontinentu máte šanci narazit na Sandero RS. To bude poháněno atmosferickým čtyřválcovým dvoulitrem, jeho výkon má být 145 koní a využívat bude služeb šestistupňové manuuální převodovky.

Drsnější Sandero bude mít také tvrdší podvozek, lepší (kotoučové) brzdy a upravené řízení. Sandero RS se spojlery a dvojitou koncovkou výfuku je prvním modelem pocházejícím z divize Renault sport, který byl vyvinut i vyroben mimo Evropu, a na trh se dostane začátekm příštího roku.

foto: topgear.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...