Domů » Zajímavosti » Do prodeje míří vzácný kousek britské historie

Do prodeje míří vzácný kousek britské historie

0
Do prodeje míří vzácný kousek britské historie

Jeden z prvních Mini míří do aukce

Originální Mini je dnes považován za legendu světového měřítka. Z výrobních linek tento hrdina britského lidu sjížděl celých 41 let. Není tedy žádným problémem toto vozítko potkat na silnici. Znalci ovšem vědí, že i mezi Mini se dají najít opravdové skvosty. Mezi ty patří kusy z prvních let výroby. A právě jeden takový kousek nyní míří do aukce.

 

Issigonisovo geniální dílo

Malý Mini je geniálním dílem konstruktéra Aleca Issigonise. Zaujme především svou délkou tří metrů a koncepcí vše v předu, která byla na svou dobu dosti neobvyklá. Mohlo by se zdát, že malé Mini připomínalo dnešní městská miniauta plná kompromisů. Tak tomu ale rozhodně nebylo. Za to mluví i fakt, že společnosti vyrábějící tento vůz se investice do výroby a vývoje začala vracet až 25 let po zahájení sériové produkce.

 

Kousek ve skvělém stavu již brzy k prodeji

 

 

Máte-li o tento skvost britského inženýrství zájem, vyberte si své úspory a zamiřte do anglického Silverstonu. Zde bude probíhat aukce jednoho z prvních vyrobených vozů. Ten pochází z roku 1964 a má přitom najeto pouhých 32 000 kilometrů. Od listopadu 1964 je registrován pod SPZ AVC 440B. Mini vlastnila společnost Parkside Garages Ltd. V roce 1979 byl vůz objeven na farmě svého majitele. Po té byl vůz kompletně zrenovován. Při této opravě se dočkal i mnoha úprav jako silnějších brzd, širších kol a sportovního volantu. K vozu patří i kompletní dokumentace, což zaručuje prakticky 100% jistotu, že vozu nebyli nikdy stočeny kilometry, a že nebyl podroben neodborným opravám.

 

Očekávaná prodejní cesta tohoto skvostu se pohybuje mezi 17 a 20 tisící liber, což je v hrubém přepočtu něco mezi 540 – 640 tisíci korun.

 

Foto: Silverstone Auctions

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...