Domů » Zajímavosti » Do prodeje míří vzácný kousek britské historie

Do prodeje míří vzácný kousek britské historie

0

Originální Mini je dnes považován za legendu světového měřítka. Z výrobních linek tento hrdina britského lidu sjížděl celých 41 let. Není tedy žádným problémem toto vozítko potkat na silnici. Znalci ovšem vědí, že i mezi Mini se dají najít opravdové skvosty. Mezi ty patří kusy z prvních let výroby. A právě jeden takový kousek nyní míří do aukce.

Do prodeje míří vzácný kousek britské historie

 

Issigonisovo geniální dílo

Malý Mini je geniálním dílem konstruktéra Aleca Issigonise. Zaujme především svou délkou tří metrů a koncepcí vše v předu, která byla na svou dobu dosti neobvyklá. Mohlo by se zdát, že malé Mini připomínalo dnešní městská miniauta plná kompromisů. Tak tomu ale rozhodně nebylo. Za to mluví i fakt, že společnosti vyrábějící tento vůz se investice do výroby a vývoje začala vracet až 25 let po zahájení sériové produkce.

 

Kousek ve skvělém stavu již brzy k prodeji

 

 

Máte-li o tento skvost britského inženýrství zájem, vyberte si své úspory a zamiřte do anglického Silverstonu. Zde bude probíhat aukce jednoho z prvních vyrobených vozů. Ten pochází z roku 1964 a má přitom najeto pouhých 32 000 kilometrů. Od listopadu 1964 je registrován pod SPZ AVC 440B. Mini vlastnila společnost Parkside Garages Ltd. V roce 1979 byl vůz objeven na farmě svého majitele. Po té byl vůz kompletně zrenovován. Při této opravě se dočkal i mnoha úprav jako silnějších brzd, širších kol a sportovního volantu. K vozu patří i kompletní dokumentace, což zaručuje prakticky 100% jistotu, že vozu nebyli nikdy stočeny kilometry, a že nebyl podroben neodborným opravám.

 

Očekávaná prodejní cesta tohoto skvostu se pohybuje mezi 17 a 20 tisící liber, což je v hrubém přepočtu něco mezi 540 – 640 tisíci korun.

 

Foto: Silverstone Auctions

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články