Domů » Pro řidiče » Doprava ve směru do Chorvatska kolabuje. Kde očekávat největší kolony?

Doprava ve směru do Chorvatska kolabuje. Kde očekávat největší kolony?

0

Pomalu a jistě se nám blíží polovina letošních prázdnin. To neznamená nic jiného, že české i zahraniční dálnice zažívají tu největší zatěžkávací zkoušku z celého roku. Tisíce a tisíce Čechů v těchto dnech vyráží se svými rodinami na zaslouženou letní dovolenou u moře. Bohužel, jak nás informuje český Ústřední Auto Moto Klub, nevyhnou se čeští řidiči během své cesty na jih Evropy četným dopravním komplikacím, které mohou jejich cestu prodloužit až o několik dlouhých hodin. Na výčet těch největších omezení při cestě do Chorvatska se nyní společně podíváme.

Doprava ve směru do Chorvatska kolabuje. Kde očekávat největší kolony?

Rakousko

Při cestě přes území našeho jižního souseda, měli byste počítat s komplikacemi na rychlostní silnici S2 směr Mikulov – Vídeň. Silný provoz je také na dálnici A2 u města Weiner Neustadt a u města Gleisdorf. Kolony se tvoří i na dálnici A9 před vjezdem do tunelu Klaus směrem Linz – Graz. Kolonám se nevyhnete ani v před tunelem Karawanken na dálnici A11 směrem do Slovinska.

Slovinsko

Při cestě na Jadran se nevyhnete Slovinsku, kde se tvoří dlouhé kolony na hraničním přechodu Macelj ve směru do Chorvatska, na dálnici A4 a silnici 4. Tři čtvrtě hodiny si řidiči postojí i před hraničním přechodem Dragonja ve směru na Istrii na silnici 11 a menší patnáctiminutové zpoždění se předpokládá i na přechodu Škrilje, rovněž směrem do Chorvatska.

Chorvatsko

Chorvatsko momentálně zažívá obrovský nápor turistů. Situace ve světě je, pod vlivem teroristických útoků v Evropě, nejistá. Proto se mnoho turistů, kteří by obyčejně zamířili do Afriky nebo Turecka, rozhodla pro strávení dovolené na Jadranském poloostrově. V důsledku tohoto enormního zájmu o Chorvatsko se zde tvoří kolony, dlouhé až 15 kilometrů. Konkrétně se dají dopravní komplikace očekávat na dálnici A4 směrem z Maďarska do Záhřebu, na dálnici A1, kde dopravu komplikuje hustá mlha, dlouhá kolona se tvoří i na dálnici A3. Přes 12 km dlouhá kolona se pravidelně tvoří před mýtnou branou Záhřeb Lučko na dálnici A1. Další komplikace očekávejte i před tunely Malá Kapela, Sveti Rok a Brinje.
Zajímá vás další podrobnosti o cestě do Chorvatska? Jistě nepřehlédněte náš rozsáhlý článek o cestě autem do Chorvatska.

Foto: Wikimedia.org

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články