Domů » Dopravní značky » Dodatkové tabulky » Bez mýtného

Bez mýtného - E 11c

Dopravní značka Bez mýtného

Tabulka označuje úsek dálnice, jehož užití není zpoplatněno mýtným. Tabulku lze použít také k označení úseku silnice, jehož užití není na rozdíl od předcházejícího úseku zpoplatněno mýtným.

Dopravní značka se vztahuje pro vozidla s hmotností nad 3,5 tuny. Označení zpoplatnění silnice mýtným určuje dopravní značka S mýtným (E 11d).

Přeškrtnutá značka s písmenem M se také může vyskytnout na tabulce společně s označením časového kupónu. Jedná se o dopravní značku Bez časového poplatku a mýtného a značí tak ukončení mýtného pro vozidla nad 3,5 tuny a pro vozy do 3,5 tuny zrušení povinnosti mít zakoupenou dálniční známku.

Dopravní značka S mýtným je zařazena do sekce dodatkové tabulky. Dodatkové tabulky označují, doplňují a dávají význam dopravní značce, pod kterou jsou tyto tabulky umístěny. Dodatkové tabulky se umisťují pod dopravní značku a obvykle uvádí začátek nebo konec daného úseku nebo rozšiřují význam značky nad tabulkou. Tyto tabulky jsou obvykle ve tvaru čtvercovém nebo obdélníkovém s bílým pozadím a doplněné černými nápisy nebo symboly.

Ráda cestuji autem neplánovaně kamkoliv, kdykoliv a na, jakkoliv dlouhou cestu. Mám ráda velká auta, která jsou praktická a umí na víkend převést cokoliv na co si vzpomenu. Od 18 let vlastním řidičský průkaz a užívám si tu bezstarostnou a svobodnou jízdu, kam zrovna chci. Na Autotripu pro vás převážně píšu informační články a praktické tipy pro řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.