Domů » Dopravní značky » Dodatkové tabulky » S časovým poplatkem a mýtným

S časovým poplatkem a mýtným - E 11f

Dopravní značka S časovým poplatkem a mýtným
  • Název: S časovým poplatkem a mýtným
  • Kód značky: E 11f
  • Kategorie: Dodatkové tabulky

Tabulka označuje úsek silnice, jehož užití je zpoplatněno časovým poplatkem a mýtným. Tabulku lze použít také k označení úseku dálnice, jehož užití je na rozdíl od předcházejícího úseku zpoplatněno časovým poplatkem a mýtným.

Co značí dopravní značka S časovým poplatkem a mýtným

Dopravní značka S časovým poplatkem a mýtným je používána v České republice k označení úseků silnic a dálnic, kde je vyžadován časový poplatek (dálniční známka) nebo mýtné. Tato značka informuje řidiče o povinnosti zaplatit časový poplatek pro vozidla o hmotnosti do 3,5 tuny nebo mýto pro vozidla o hmotnosti nad 3,5 tuny. Značka má obdélníkový tvar s bílým pozadím, černým rámečkem a černým písmenem M v žlutém kruhu, nad kterém je vyobrazená dálniční známka. Dopravní značku ukončuje párová značka Bez časového poplatku a mýtného (E 11e).

Časový poplatek (dálniční známka) je určen pro vozidla s hmotností do 3,5 tuny a je zakoupen ve formě elektronické dálniční známky. Mýtné, na druhou stranu, je určeno pro vozidla s hmotností nad 3,5 tuny a platby se provádějí elektronicky pomocí mýtných jednotek.

Příbuzná značka s písmenem M v žlutém kruhu

Na českých silnicích a dálnicích můžete také narazit na dopravní značku, na které je vyobrazeno pouze písmeno M v žlutém kruhu. Jedná se o dopravní značku S mýtným a tato značka platí pouze pro vozidla o hmotnosti nad 3,5 tuny.

Dopravní značky Dodatkové tabulky

Dopravní značka S mýtným je zařazena do sekce dodatkové tabulky. Dodatkové tabulky označují, doplňují a dávají význam dopravní značce, pod kterou jsou tyto tabulky umístěny. Dodatkové tabulky se umisťují pod dopravní značku a obvykle uvádí začátek nebo konec daného úseku nebo rozšiřují význam značky nad tabulkou. Tyto tabulky jsou obvykle ve tvaru čtvercovém nebo obdélníkovém s bílým pozadím a doplněné černými nápisy nebo symboly.

Ráda cestuji autem neplánovaně kamkoliv, kdykoliv a na, jakkoliv dlouhou cestu. Mám ráda velká auta, která jsou praktická a umí na víkend převést cokoliv na co si vzpomenu. Od 18 let vlastním řidičský průkaz a užívám si tu bezstarostnou a svobodnou jízdu, kam zrovna chci. Na Autotripu pro vás převážně píšu informační články a praktické tipy pro řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.