S mýtným - E 11d

Dopravní značka S mýtným

Tabulka označuje úsek silnice, jehož užití je zpoplatněno mýtným. Tabulku lze použít také k označení úseku dálnice, jehož užití je na rozdíl od předcházejícího úseku zpoplatněno mýtným.

Dopravní značka S mýtným (E 11d)

Dopravní značka S mýtným (E 11d) je používána v České republice k označení úseků silnic a dálnic, kde je vyžadováno mýtné. Tato značka s písmenem M ve žlutém kruhu informuje o povinnosti zaplatit mýto za použití daného úseku komunikace. Značka se vztahuje pro vozidla nad 3,5 tuny. Značka je obdélníková s bílým pozadím, černým rámečkem a černým písmem „M“ ve žlutém kruhu. Značku ukončuje párová značka Bez mýtného (E 11c).

Příbuzná dopravní značka S časovým poplatkem a mýtným

Symbol M v žlutém kruhu můžeme najít i na dopravní značce S časovým poplatkem a mýtným (E 11f), která platí jak pro vozidla nad 3,5 tuny, tak i pro vozidla do 3,5 tuny – ty musí mít zakoupenou dálniční známku.

Poplatky za silnice v České republice

Mýtné systémy jsou zavedeny ve snaze financovat údržbu a rozvoj silniční infrastruktury. Platba mýtného se v České republice provádí elektronicky pomocí mýtných jednotek a platí pro všechny vozidla nad 3,5 tuny. Pro osobní vozidla do 3,5 tuny platí povinnost dálniční známky.

Dopravní značky Dodatkové tabulky

Dopravní značka S mýtným je zařazena do sekce dodatkové tabulky. Dodatkové tabulky označují, doplňují a dávají význam dopravní značce, pod kterou jsou tyto tabulky umístěny. Dodatkové tabulky se umisťují pod dopravní značku a obvykle uvádí začátek nebo konec daného úseku nebo rozšiřují význam značky nad tabulkou. Tyto tabulky jsou obvykle ve tvaru čtvercovém nebo obdélníkovém s bílým pozadím a doplněné černými nápisy nebo symboly.

Ráda cestuji autem neplánovaně kamkoliv, kdykoliv a na, jakkoliv dlouhou cestu. Mám ráda velká auta, která jsou praktická a umí na víkend převést cokoliv na co si vzpomenu. Od 18 let vlastním řidičský průkaz a užívám si tu bezstarostnou a svobodnou jízdu, kam zrovna chci. Na Autotripu pro vás převážně píšu informační články a praktické tipy pro řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.