Domů » Autonovinky » Elektromobil Mercedes-Benz Concept EQ

Elektromobil Mercedes-Benz Concept EQ

Elektromobil Mercedes-Benz Concept EQ

Tzv. Concept EQ německé automobilky představuje jednotnou škálovatelnou koncepci vyvinutou speciálně pro elektrické automobily Mercedesu současnosti i blízké budoucnosti. Tato koncepce zohledňuje i variabilitu velikosti akumulátorů, kterou může vývoj v tomto odvětví přinést a jedná se tak v podstatě o modulární koncepci, podobně jako u konkurenčních výrobců. Hodí se pro vozidla formátu SUV, kupé i jakýchkoliv dalších modelů.

Důraz na materiál

Concept EQ do značné míry kopíruje ostatní produkci automobilky hlavně s ohledem na použitou kombinaci materiálů, tedy oceli, hliníku a uhlíkových vláken, díky čemuž jsou vozy lehčí, bezpečné a jejich efektivita je značně zvýšena.

Důraz na výkon

Se svými dvěma motory, které vytvářejí náhon na obě nápravy a bateriemi umístěnými v podlaze vozu, představuje EQ velmi účinný a elegantní koncept. Výkon je tak 300 kW a zrychlení z nuly na sto dosahuje za méně než 5 sekund. Inteligentní systém, který řídí efektivitu provozu, zajišťuje dojezd až 500 km. Další výhodou je možnost dobíjení na rychlonabíjecích stanicích, které jsou schopny za cca 10 minut zvýšit dojezd o celých 100 km. Bezdrátové, i když o poznání pomalejší nabíjení je také součástí ve Frankfurtu prezentované koncepce.

Důraz na design

Co se týče designu, snaží se concept EQ o jisté přehodnocení výrazových prostředků a celkového vyznění směrem k jisté střídmosti, lehkosti a designové čistotě, ve které je zřejmá snaha designérů vytvořit futuristický, vizionářský a osobitý vzhled odrážející zároveň celkovou změnu přístupu k automobilismu vzhledem k masivnímu nástupu elektromobilů. V tomto směru si chce Mercedes osobovat roli tvůrce a určovatele trendů. Do jaké míry se mu to daří, můžete posoudit sami.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

0
Řízení ve Velké Británii může být pěkná výzva, a nejen kvůli tomu, že se zde jezdí vlevo. Ve velkých městech na vás čekají nejen...