Domů » Autonovinky » Elektromobil Mercedes-Benz Concept EQ

Elektromobil Mercedes-Benz Concept EQ

Elektromobil Mercedes-Benz Concept EQ

Tzv. Concept EQ německé automobilky představuje jednotnou škálovatelnou koncepci vyvinutou speciálně pro elektrické automobily Mercedesu současnosti i blízké budoucnosti. Tato koncepce zohledňuje i variabilitu velikosti akumulátorů, kterou může vývoj v tomto odvětví přinést a jedná se tak v podstatě o modulární koncepci, podobně jako u konkurenčních výrobců. Hodí se pro vozidla formátu SUV, kupé i jakýchkoliv dalších modelů.

Důraz na materiál

Concept EQ do značné míry kopíruje ostatní produkci automobilky hlavně s ohledem na použitou kombinaci materiálů, tedy oceli, hliníku a uhlíkových vláken, díky čemuž jsou vozy lehčí, bezpečné a jejich efektivita je značně zvýšena.

Důraz na výkon

Se svými dvěma motory, které vytvářejí náhon na obě nápravy a bateriemi umístěnými v podlaze vozu, představuje EQ velmi účinný a elegantní koncept. Výkon je tak 300 kW a zrychlení z nuly na sto dosahuje za méně než 5 sekund. Inteligentní systém, který řídí efektivitu provozu, zajišťuje dojezd až 500 km. Další výhodou je možnost dobíjení na rychlonabíjecích stanicích, které jsou schopny za cca 10 minut zvýšit dojezd o celých 100 km. Bezdrátové, i když o poznání pomalejší nabíjení je také součástí ve Frankfurtu prezentované koncepce.

Důraz na design

Co se týče designu, snaží se concept EQ o jisté přehodnocení výrazových prostředků a celkového vyznění směrem k jisté střídmosti, lehkosti a designové čistotě, ve které je zřejmá snaha designérů vytvořit futuristický, vizionářský a osobitý vzhled odrážející zároveň celkovou změnu přístupu k automobilismu vzhledem k masivnímu nástupu elektromobilů. V tomto směru si chce Mercedes osobovat roli tvůrce a určovatele trendů. Do jaké míry se mu to daří, můžete posoudit sami.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...