Domů » Autonovinky » Ferrari odhalilo svou novou vlajkovou loď

Ferrari odhalilo svou novou vlajkovou loď

0
Ferrari odhalilo svou novou vlajkovou loď

Berlinetta se dočkala nástupce

Ženevský autosalon je tradičně příležitostí k odhalení těch nejzajímavějších automobilových novinek. A jednu z těch nejostřejších si pro nás připravilo italské Ferrari, jenž na svém stánku oficiálně představí nástupce legendárního modelu F12 Berlinetta.

 

Tento model velkého dvanáctiválcového grand toureru nese lehce kýčovité označení Ferrari 812 Superfast. Nemyslete si ale, že by Maranellská automobilka kterak zpychla. Označení „superfast“ je součástí historie Ferarri již od šedesátých let minulého století.

 

Evoluce tvarů

Designově vychází novinka se vzpínajícím se hřebcem na masce chladiče ze svého předchůdce. Na první pohled se může zdát, že se Ferrari k větším designovým změnám neodhodlalo. A skutečně je silueta novinky prakticky shodná s tou jejího předchůdce. Při důkladnějším průzkumu ovšem zjistíme, že krom siluety zde nezůstal kámen na kameni. Novinka zaujme výraznějšími rysy, novou kapotou s upravenými světly, a elegantními vystouplými blatníky a atraktivními prolisy boků. Krom zatraktivnění vizáže s sebou přinesly tyto změny zefektivnění aerodynamických vlastností vozu.

 

 

Konec sedmdesátileté tradice?

Jak bylo již zmíněno, Ferrari 812 Superfast je poháněno dvanáctiválcovým motorem, čímž navazuje na sedmdesát let dlouhou tradici využívání těchto motorů ve vozech Ferrari. Bohužel, jak se zdá, bude 812 Superfast posledním z této rodiny. Pokud je tomu skutečně tak, rozloučilo se Ferrari s motorem V12 stylově. Agregát, jenž hřmí pod kapotou modelu Superfast se chlubí objemem 6,5 litru, stejně jako u modelu F12 a F12tdf. Motoráři jej ale ještě upravili a podařilo se jim z něj vyždímat výkon 800 koňských sil a točivý moment 718 Nm.

 

Interiér je v porovnání s předchůdcem rovněž lehce upravený. Přepracován byl volant i palubní deska a rozložení ovládacích prvků.

 

Model 812 Superfast si prozatím prožil svou premiéru pouze na webu. Živě bude slavnostně představený na nadcházejícím ženevském autosalonu.

 

Foto: Ferrari

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...