Domů » Autonovinky » Ford Mustang jako hybrid? Již v roce 2020

Ford Mustang jako hybrid? Již v roce 2020

0

Ford a tradiční kupé, které je proslulé zejména osmiválcovými motory, má nabídnout novinku. Jde o hybridní pohon a to již v roce 2020. Budoucnost automobilismu už je nalinkovaná. Bude prostě patřit hybridním vozidlům a elektromobilům. Přesto se i dnes nabízí otázka, zda je do budoucna opravdu nutné takové ikony, kam patří zcela bezesporu i Ford Mustang, nabízet nově s hybridním pohonem. Mustang je přece zcela jiná liga, jako třeba Prius. Hybridní pohon by měl v tomto sportovním Fordu dorazit přibližně do 3 let.

Ford Mustang jako hybrid? Již v roce 2020

Jak na tom bude s dynamikou

Je třeba si zvyknout na fakt, že toto krásné kupé bude pohánět mimo známý perfektně fungující spalovací motor také elektromotor. Výsledná dynamika by zatím podle prvních informací neměla nijak zaostávat za verzí se známým osmiválcem. Je to totiž prosté. Výkony by měly být sice podobné, avšak oním točivým momentem právě v nízkých otáčkách bude mít nový hybrid zcela přirozeně navrch. Mluví se dokonce o systémovém výkonu 310 koní s 228 kW a také o vrcholu točivého momentu 434 N.m. Je se tedy na co těšit. Další podrobnosti o pohonu ale zatím společnost nezveřejnila a nejsou známé. Ford nedávno ale za to potvrdil nové spojení elektromotoru s přeplňovaným čtyřválcem 2,3 litru. Tento obdobný hnací řetězec se má objevit i ve vozech Transit Custom a i v pick-upu F-150.

Jaké bude kouzlo vozu

O dynamiku tady tedy nejde, bude mnohem lepší a můžeme zahodit obavy. O něco horší to ale bude s charakterem vozu, který je nedílnou součástí obrovského kouzla automobilu, jakým bezpochyby mustang je. Jen o jízdních výkonech to přece vůbec není. Všichni milovníci koní pod kapotou vědí, že velmi důležitá je rovněž náležitá zvuková kulisa. Odpůrci elektromobilů jsou hlavně ti, co si nemohou vychutnat zvuk motoru. Už před mnoha lety se ale třeba právě automobilka Porsche nechala slyšet, že typický zvuk tohoto ležatého čtyřválce bude možné zcela reálně napodobovat z reproduktorů. Tvůrci hybridního mustangu se asi také vydají podobnou cestou, i když to zatím nikdo nepotvrdil. Jak to bude ve skutečnosti, se ale musíme nechat překvapit. Zda to bude zarytým milovníkům zvuku motoru ale stačit, to uvidíme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články