Domů » Autonovinky » Hybridní modely Toyota – ušetříte na spotřebě paliva i na provozních nákladech

Hybridní modely Toyota – ušetříte na spotřebě paliva i na provozních nákladech

Pohon na benzín i elektřinu není exotická hudba budoucnosti. Hybridní vozidla v dnešní době volí stále více řidičů, kteří nedají na mýty a pověry.

Hybridní modely Toyota – ušetříte na spotřebě paliva i na provozních nákladech

Málokdo ví, že elektrický pohon automobilů byl v počátcích motorismu naprosto rovnocenný spalovacím motorům nebo páře. Doba pokročila, benzínové a naftové motory získaly popularitu díky svému dojezdu, ale tichý provoz a sílu elektřiny stále neumí překonat. Ideální kombinací obou světů je hybridní vozidlo, které kombinuje spalovací motor i elektromotor a z obou typů pohonu si bere to nejlepší. V nižších rychlostech si řidič může užívat dokonale kultivovaný pohyb na elektřinu, který je podpořen benzínovým motorem, zajišťujícím vynikající dojezd. Moderní hybridy navíc umí energii získávat díky rekuperaci – dobíjení baterií přímo za jízdy, kdy brzdný účinek nevyjde naprázdno ve formě tepla, ale posílá energii zpět do baterie. Díky inteligentnímu řízení a přepínání jednotlivých typů pohonu řidič nemusí nic řešit a pouze si užívá úsporný provoz a mimořádnou kultivovanost svého vozu. Za vše mluví čísla. Japonská značka Toyota zaznamenala v loňském roce šestnáctiprocentní nárůst prodejů hybridních vozidel, kterých na světových trzích nabízí 28. I v České republice není výjimečné potkat v provozu hned několik hybridů během několika minut – Prius, Auris a další. I tak mezi lidmi koluje řada mýtů a předsudků, kvůli kterým se obávají vlastnictví hybridního vozu.

Mýtus první: Hybridy jsou složité a nespolehlivé

Moderní hybridní vozidla jsou na trhu již dvacet let a v řadě generací, které umožnily konstruktérům zdokonalit jejich hnací ústrojí. Dnes najdete hybrid v nabídce každé větší automobilky, což svědčí o jejich životaschopnosti a možnosti snadno je servisovat za srovnatelné náklady jako u konvenčních vozů.

Mýtus druhý: Hybridy nemají tak nízkou spotřebu, jak je deklarováno

Každé auto má takovou spotřebu, jakou mu umožní jeho řidič. I to nejúspornější vozidlo na světě bude potřebovat více paliva, pokud neustále jezdíte na plný plyn. Hybridní vozidla mají řadu inteligentních ukazatelů, které vám napoví, jak jezdit co nejúsporněji. Vychovávají si své řidiče, kteří ihned propadnou kouzlu tiché jízdy s co nejnižší spotřebou. Vyzkoušejte si jízdu v hybridu a okamžitě zjistíte, že jedete „jinak“ – například neplýtváte energií při zbrklém rozjíždění i prudkém brzdění.

Mýtus třetí: Hybridy jsou drahé

Ceny hybridních vozidel během posledních let klesaly a klesají proporčně k počtu prodaných kusů. Nyní jsou plně srovnatelné s cenami konvenčních vozidel, což v kombinaci s nízkými provozními náklady z hlediska servisu i spotřeby znamená mimořádně lákavou nabídku. Nevěříte? Například skvěle vybavený vůz Toyota Auris Hybrid získáte v rámci akční nabídky Benefit již za 499 900 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články