Domů » Autonovinky » Hyundai to se sporťáky myslí vážně. Je na co se těšit

Hyundai to se sporťáky myslí vážně. Je na co se těšit

0

Není tomu dávno, kdy jihokorejská automobilka Hyundai světu představila vizáž nové generace oblíbeného modelu i30. A snad nebude trvat dlouho a dočkáme se i odhalení její ostré verze, která jistě mnoho lidí překvapí.

Hyundai to se sporťáky myslí vážně. Je na co se těšit

Není ostré auto jako ostré auto

Slovní spojení ostrá verze je poněkud ošemetné. Stačí srovnat „ostrou“ Škodu Octavii RS s „ostrým“ Fordem Focus RS. Ačkoli oba vozy se chlubí přídomkem RS, Octavia je spíše přitvrzenou verzí běžného modelu. V případě Focusu je ostrá verze skutečně ostrá, disponuje mnohem silnějším motorem, systémem pohonu všech kol a speciálním okruhovým režimem.

Mohlo by se zdát, že když se Hyundai bude snažit postavit ostrou verzi rodinného vozu, bude kráčet ve stopách Škody, se kterou tolik soupeří na našem, ale i celoevropském trhu. Realita je ovšem jiná. Vývoj ostré verze nové i30 dostala na starost nedávno vzniklá divize N, která má na starosti vývoj závodních modelů jihokorejské automobilky.

Na co se můžeme těšit?

Divize N naznačila vizáž ostré „í třicítky“ již konceptem RN30, který spíše než sériový vůz připomíná závodní speciál.

Pod kapotou ostré Hyundaie se má nacházet dvoulitrový motor o výkonu 260 koňských sil. Tím Korejci naznačují útok na pozici Volksvagenu Golf GTI nebo Peugeotu 308 GTi a na silnější hot-hatche typu Honda Civic Type R nebo Renault Mégane R. S. si zatím netroufají. Tedy zatím. Po ukončení životního cyklu budoucího i30 N má Hyundai vyrukovat s modelem, který k souboji vyzve zmiňovaný Ford Focus RS. Ten se bude chlubit pohonem všech kol a výrazně vyšším výkonem.

Rychlých vozů Hyundai se dočká i Amerika

S útokem na trh sportovních vozů to Hyundai myslí opravdu vážně. Vedle i30 N, která je určena primárně pro Evropské zákazníky má probíhat intenzivní vývoj další ostré novinky speciálně pro americký a korejský trh. Podle odhadů amerického serveru Cars and Driver půjde o sportovní verzi prémiového sedanu Genesis nebo sportovní provedení modelu Elantra.

Jak vidno, Korejci to s budování sportovní image myslí opravdu vážně.

Jak si povede Hyindai i20 ve srovnání s tuzemskou Škodou Fabií? To se dozvíte v našem SROVNÁNÍ.

Foto: Hyundai

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články