Domů » Zajímavosti » Jak funguje GPS sledování vozidel

Jak funguje GPS sledování vozidel

1
Jak funguje GPS sledování vozidel

GPS tracking neboli sledování vozidel

Bojíte se, že vám vašeho plechového miláčka ukradnou, a rádi byste ho v takovém případě našli, nebo zaměstnáváte řidiče a z různých důvodů potřebujete vědět, kde se nacházejí? Potom se vám bude hodit systém pro sledování vozidel.

Monitoring vozidel je užitečná věc

Jak to vlastně funguje? V autě je umístěna jakási černá skříňka, která obsahuje GPS přijímač. Ten v pravidelných intervalech zjišťuje svou polohu a odesílá ji pomocí GSM modemu na server. Zde je program pro satelitní sledování vozidel, který může spolupracovat i s jinými aplikacemi a kromě vyhledávání vozu a posílání informací do vašeho telefonu či jiných mobilních i nemobilních zařízení tvořit například elektronickou knihu jízd.

Vyhledávání aut

Pomocí těchto vynálezů můžete svůj vůz také chránit – v autě může být umístěn vibrační senzor a vy se tak dozvíte, že se jej někdo pokouší ukrást… anebo i jenom odtáhnout. GPS systémy pro sledování vozidel umožňují nastavit upozornění například i pro situace, že se někdo s vaším vozem pokusí překročit státní hranice.

foto: GPS tracking device

1 komentář

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nejrychlejší motorka na světě

TOP 10: Nejrychlejší motorky na světě

0
Motorky nejenže poskytují svým jezdcům adrenalinový zážitek, ale některé z nich dosahují rychlosti, které by mohly překvapit i ty největší nadšence rychlých jízd. Zde...