Domů » Zajímavosti » Jak rychle dokáže jet VW Brouk? Tomu neuvěříte

Jak rychle dokáže jet VW Brouk? Tomu neuvěříte

0
Jak rychle dokáže jet VW Brouk? Tomu neuvěříte

Nejrychlejší brouk na světě se představil v Bonnevillu

Volkswagen Beetle rozhodně nepatří k vozům, jejichž hlavní předností by byla hodnota maximální možné rychlosti. Namísto toho sází na svou roztomilou retro tvářičku a cestovní komfort. Přesto dnes prořízl motoristický svět zpráva, že moderní brouk dokázal pokořit rychlost 328 km/h.

K pokoření této mety došlo na tradiční akce World of Speed Event na solných pláních jezera Bonneville v americkém Utahu. Samozřejmostí je, že se nejednalo o běžný model Volkswagen Beatle, ale o speciálně upravený Beetle LSR (Land Speed Record).

550 koní v brouku!

Tento speciál je poháněn dvoulitrovým motorem TSI s přeplňováním turbodmychadlem.  Tento motor byl speciálně upraven, díky čemu se jeho výkon navýšil na 550 koňských sil a točivý moment narostl na 571 Nm.

Pro extrémní podmínky byl Beetle vybaven speciálními koly a pneumatikami pro jízdu na solném povrchu a světlá výška jeho karoserie byla výrazně snížena. Samosvorný diferenciál navíc vylepšuje trakci, zatímco potřebnou ochranu jezdce zajišťuje soubor bezpečnostních opatření, tvořený ochranným rámem pro případ převrácení, závodním sedadlem včetně pětibodových bezpečnostních pásů a hasícím systémem. Držitel rekordu kromě toho disponuje dvěma brzdnými padáky, které přispívají ke zpomalení vozu Beetle z vysokých rychlostí.

Ani tento úspěch ovšem nic nemění na tom, že Beetle se svého nástupce nedočká. Více se dozvíte v následujícím odkazu.

Foto: Volkswagen

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...