Domů » Zajímavosti » Jak rychle dokáže jet VW Brouk? Tomu neuvěříte

Jak rychle dokáže jet VW Brouk? Tomu neuvěříte

0

Volkswagen Beetle rozhodně nepatří k vozům, jejichž hlavní předností by byla hodnota maximální možné rychlosti. Namísto toho sází na svou roztomilou retro tvářičku a cestovní komfort. Přesto dnes prořízl motoristický svět zpráva, že moderní brouk dokázal pokořit rychlost 328 km/h.

Jak rychle dokáže jet VW Brouk? Tomu neuvěříte

K pokoření této mety došlo na tradiční akce World of Speed Event na solných pláních jezera Bonneville v americkém Utahu. Samozřejmostí je, že se nejednalo o běžný model Volkswagen Beatle, ale o speciálně upravený Beetle LSR (Land Speed Record).

550 koní v brouku!

Tento speciál je poháněn dvoulitrovým motorem TSI s přeplňováním turbodmychadlem.  Tento motor byl speciálně upraven, díky čemu se jeho výkon navýšil na 550 koňských sil a točivý moment narostl na 571 Nm.

Pro extrémní podmínky byl Beetle vybaven speciálními koly a pneumatikami pro jízdu na solném povrchu a světlá výška jeho karoserie byla výrazně snížena. Samosvorný diferenciál navíc vylepšuje trakci, zatímco potřebnou ochranu jezdce zajišťuje soubor bezpečnostních opatření, tvořený ochranným rámem pro případ převrácení, závodním sedadlem včetně pětibodových bezpečnostních pásů a hasícím systémem. Držitel rekordu kromě toho disponuje dvěma brzdnými padáky, které přispívají ke zpomalení vozu Beetle z vysokých rychlostí.

Ani tento úspěch ovšem nic nemění na tom, že Beetle se svého nástupce nedočká. Více se dozvíte v následujícím odkazu.

Foto: Volkswagen

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...