Domů » Zajímavosti » Jak si doma postavit Ferrari? Zvládnete to také

Jak si doma postavit Ferrari? Zvládnete to také

0

Kdo by nechtěl vlastnit Ferrari? Je to chlapecká touha, která v drtivé většině přetrvá i do stáří. Nepříjemným faktem bohužel je, že vozy Ferrari úplně mezi dostupné nepatří. Tyto exotické supersporty naopak patří mezi nejdražší vozy světa a jejich zakoupení si může dovolit jen hrstka lidí. Někteří se s tím ale smířit nechtějí.

Jak si doma postavit Ferrari? Zvládnete to také

Existují i levné cesty

V obvyklých případech má takové Ferrari cenovku někde kolem 7 až 10 milionů korun. Nestačí tedy tento vůz chtít, ale člověk na něj musí i mít. Lidé jsou ale vynalézaví a snaží se najít alternativní cesty, jak se k ikonickému sporťáku dostat. Nebavíme se tady ale o zledějích. Jsou to výrobci a majitelé replik. Na základě naprosto jiných automobilů vytvářejí nejrůznějšími úpravami repliky, které se originálu podobají více či méně. Množství případů dopadne až strašidelně a peníze vložené do takového projektu se dají považovat za ztracené.

Tohle tuzemské dílo vás nejspíš překvapí

Ani tohle ale mnohé neodradí a proto se nám to replikami jen hemží. Na internetu jste jich pravděpodobně zahlédli mnoho a velké procento z nich pochází ze zemí na západě. U nás se nejedná o příliš rozvinutý koníček, ale výjimky potvrzují pravidlo.

Ferrari z garáže na Náchodě

Tato replika s českou značkou opravdu pochází z naší země. Když přimhouříte oči (a možná ještě o něco víc), tak v ní uvidíte Ferrari 550 Maranello. Tohle dílo vzniklo na Peugeotu 406 Coupe, který má jisté predispozice k tomu, aby jako 550 vypadal. Je to ale hodně hodně přibližné. Majitel z Náchoda si pořídil volně prodávanou stavebnici a dal se do díla.

Co taková stavba stojí?

Pozměněny byly nárazníky, kapota, volant, prahy, kola, světla, zrcátka, výfuky a blatníky. Pouze tohle musíte vyměnit k tomu, abyste si postvili ghetto Ferrari. Pokud vás takový inzerát inspiroval tak si můžeme říct i ceny. Kit pro přeměnu Peugeotu seženete za 140 000 Kč a slušný Peugeot 406 Coupe i s V6 vás nebude stát ani 100 000 Kč. Při porovnání s cenami vozů Ferrari je tohle kapesné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články