Domů » Zajímavosti » Jak si doma postavit Ferrari? Zvládnete to také

Jak si doma postavit Ferrari? Zvládnete to také

0
Jak si doma postavit Ferrari? Zvládnete to také

Kdo by nechtěl vlastnit Ferrari? Je to chlapecká touha, která v drtivé většině přetrvá i do stáří. Nepříjemným faktem bohužel je, že vozy Ferrari úplně mezi dostupné nepatří. Tyto exotické supersporty naopak patří mezi nejdražší vozy světa a jejich zakoupení si může dovolit jen hrstka lidí. Někteří se s tím ale smířit nechtějí.

Existují i levné cesty

V obvyklých případech má takové Ferrari cenovku někde kolem 7 až 10 milionů korun. Nestačí tedy tento vůz chtít, ale člověk na něj musí i mít. Lidé jsou ale vynalézaví a snaží se najít alternativní cesty, jak se k ikonickému sporťáku dostat. Nebavíme se tady ale o zledějích. Jsou to výrobci a majitelé replik. Na základě naprosto jiných automobilů vytvářejí nejrůznějšími úpravami repliky, které se originálu podobají více či méně. Množství případů dopadne až strašidelně a peníze vložené do takového projektu se dají považovat za ztracené.

Tohle tuzemské dílo vás nejspíš překvapí

Ani tohle ale mnohé neodradí a proto se nám to replikami jen hemží. Na internetu jste jich pravděpodobně zahlédli mnoho a velké procento z nich pochází ze zemí na západě. U nás se nejedná o příliš rozvinutý koníček, ale výjimky potvrzují pravidlo.

Ferrari z garáže na Náchodě

Tato replika s českou značkou opravdu pochází z naší země. Když přimhouříte oči (a možná ještě o něco víc), tak v ní uvidíte Ferrari 550 Maranello. Tohle dílo vzniklo na Peugeotu 406 Coupe, který má jisté predispozice k tomu, aby jako 550 vypadal. Je to ale hodně hodně přibližné. Majitel z Náchoda si pořídil volně prodávanou stavebnici a dal se do díla.

Co taková stavba stojí?

Pozměněny byly nárazníky, kapota, volant, prahy, kola, světla, zrcátka, výfuky a blatníky. Pouze tohle musíte vyměnit k tomu, abyste si postvili ghetto Ferrari. Pokud vás takový inzerát inspiroval tak si můžeme říct i ceny. Kit pro přeměnu Peugeotu seženete za 140 000 Kč a slušný Peugeot 406 Coupe i s V6 vás nebude stát ani 100 000 Kč. Při porovnání s cenami vozů Ferrari je tohle kapesné.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nejrychlejší motorka na světě

TOP 10: Nejrychlejší motorky na světě

0
Motorky nejenže poskytují svým jezdcům adrenalinový zážitek, ale některé z nich dosahují rychlosti, které by mohly překvapit i ty největší nadšence rychlých jízd. Zde...