Domů » Zajímavosti » Jak to bylo s plánovaným autem Applu?

Jak to bylo s plánovaným autem Applu?

0

Mělo jít o revoluci v automobilové dopravě. Jeden z nejambicióznějších a nejnákladnějších projektů amerického technologického gigantu Apple byl ale ukončen a pomalu a jistě mizí v propasti dějin. Pojďme si společně projít vše, co jsme o tomto chystaném projektu věděli a zamyslet se nad pravým důvodem, proč se Apple svého automobilu nikdy nedočká.

Jak to bylo s plánovaným autem Applu?

Jobs toužil po vlastním autě

Dle zdrojů přímo ze společnosti Apple, si s myšlenkou výroby vlastního automobilu pohrával Steve Jobs již kolem roku 2008. První zprávy o aktivitách Applu, týkající se přípravy vlastního vozu začaly na veřejnost prosakovat ale až v roce 2014. V tomto roce totiž začal jablečný gigant rekrutovat do svých řad přední experty ze zaběhlých automobilek.
O několik měsíců později přinesl deník The Wall Street Journal informaci o možném vzhledu vozu, Dle jejich zdroje měl vůz designem své karoserie zapadat do segmentu MPV. Od té doby byl internet doslova zaplaven vizemi nezávislých designerů, jak by mohlo dílo Applu vypadat.

Následně se objevilo tvrzení dalšího amerického deníku, že prodej „jablečného vozu“ by se měl na plno rozeběhnout již v roce 2020. Toto prohlášení proběhlo krátce po schůzce vedení Applu s předními americkými odborníky pro vývoj softwaru pro autonomní automobily.

Od programátorů přes lidi z Formule 1

Následně se na svět dostávalo stále více a více informací o lidech, které Apple přetáhl na svou stranu. Patřili mezi ně špičkoví inženýři specializující se na stavbu vozidel, na výrobu elektromotorů, na vývoj baterií, na software nebo aerodynamici se zkušenostmi z Formule 1.

V polovině loňského roku se objevila zpráva, že Apple se začíná zajímat o možnostech vybudování vlastní sítě dobíjecích stanic pro elektromobily, následovaná informací, jak Apple tento projekt nazval. Celý projekt stavby vlastního elektromobilu nesl název Project Titan.
V říjnu loňského roku se ovšem jako blesk z čistého nebe objevila informace, že vedení Applu se rozhodlo celý projekt Titan ukončit. Tuto informaci přinesl americký magazín Bloomerang. Dle jeho informací byl celý projekt rozpuštěn a zaměstnanci přerozděleni k jiným projektům nebo propuštěni. V současnosti Apple potají rozprodává technologie, které vznikly během vývoje projektu Titan.

Novinky pro rok 2017. Víme co chystá Škoda, Volkswagen, Hyundai a Kia!

foto:Flicker.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články