Domů » Pro řidiče » Jak vybrat nosiče kol

Jak vybrat nosiče kol

Jste fanoušky aktivní dovolené? Možná rádi poznáváte krásy přírody ze sedla kola. Nebo byste se po krajině projíždět chtěli, ale nemáte jak kola do cílové destinace dopravit. A přitom je řešení tak jednoduché. Pokud se vám kola nevejdou do auta, tak váš problém jednoduše vyřeší nosiče kol na auto.

Jak vybrat nosiče kol

Podle čeho vybírat

Při výběru nosiče kol zjistíte, že se vyrábějí celkem tři varianty dle uchycení nosiče. Nevíte kterou variantu si vybrat? Tak se na jednotlivé varianty podíváme v tomto článku.

Nosiče kol na tažné zařízení

Začneme nosiči kol, jež se připevňují na tažné zařízení vozu. Nosiče kol na tažné zařízení jsou podle druhu schopny převézt až 4 kola. Menší nosiče můžete rozšířit speciálními adaptéry o jedno kolo. Velkou výhodou je jednoduchá montáž nosiče a kola není třeba zvedat vysoko nad zem. Tento typ nosičů je též vhodný pro převoz elektrokol.

Kola jsou ke stojanu uchyceny ve třech bodech. Pomocí tyče končící čelistmi, která slouží pro uchycení rámové trubky ke konstrukci nosiče. Díky nastavitelnosti se přizpůsobí každému kolu. Čelisti by měly být potaženy měkkým materiálem, aby nedošlo k poškození laku. Samotná kola jsou upevněna stahovacími pásky do žlábků, v nichž jsou postavena. Díky sklápěcímu mechanismu nosičů se můžete pohodlně dostat do kufru i bez sundávání kol.

Další varianty

Další možností jsou nejrozšířenější nosiče kol na střechu. Jsou levnější variantou, tudíž jsou oblíbené u lidí, jež je používají spíše zřídka. Na střechu můžete umístit až 4 kola dle šířky příčníků. Používají se také nosiče na páté dveře. Ty jsou jedinou volbou, když nemáte tažné zařízení ani místo na střeše.

Nosiče kol si můžete i půjčit

Potřebujete nosič jen několikrát ročně? Třeba jen na zmíněnou cyklistickou dovolenou. V tom případě se vám nejspíš nevyplatí nosič kol kupovat. Doma by zabíral místo, které můžete využít lépe. K vlastnictví nosiče také patří údržba. V tom případě pro vás bude nejlepší půjčovna nosičů kol. Vyhnete se tak zbytečným starostem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články