Domů » Pro řidiče » Jaké triky v současnosti využívají profesionální zloději aut a jak se proti nim bránit

Jaké triky v současnosti využívají profesionální zloději aut a jak se proti nim bránit

0
Jaké triky v současnosti využívají profesionální zloději aut a jak se proti nim bránit

Zloději aut jsou stále vynalézavejší v hledání způsobu, jak si vaše auto přivlastnit. Mezi jejich oblíbené způsoby krádeže patří například:

1. Použití zařízení Zieh Fix

Toto zařízení využívají v nouzových případech hasiči či klíčové služby. Pomocí něj se bez poškození dá vyjmout celá válcová složka zámku.

2. Využití diagnostického přístroje

Jde o často využívaný nástroj zlodějů. Pomocí něj umí zloděj velmi jednoduše deaktivovat imobilizér, nastartovat a tím pádem i odjet s vaším autem.

3. Výměna řídící jednotky

Pokud řídící jednotka vyrobená z dílů jiného auta je vhodně přeprogramovaná, dá se pomocí ní nastartovat stejný model auta.

4. Použití atrapy klíče

Atrapu klíče si zloději velmi jednoduše umí vyrobit například ze dřeva. Chce to sice trochu šikovnosti, ale v konečném důsledku jde o velmi efektivní nástroj, který je navíc při silniční kontrole relativně nenápadný, protože auto nebude mít poškozenou spínací skříňku.

5. Použití polského klíče

Klasika mezi zbraněmi zlodějů, kteří ho využívají skoro na každý typ automobilu. Působením páky klíče lze uzamykací mechanismus přetočit, co zručný zloděj zvládne za méně než půl minuty.

Jak si tedy uchránit své vozidlo před tím, aby vám nezmizelo z parkoviště před domem, když zloději obejdou snad každý systém?

Jeden způsob známe. Ten se zlodějům prolomit nepodařilo, i když se o to pokoušeli ve více než 500 případech. Úspěšní však nebyly ani jednou. Jde o zabezpečovací systém VAM, což je unikátní 6-cestný elektromechanický zabezpečovací systém, který vyvinula a patentovala společnost VAM system. Je výjimečný tím, že dokáže najednou blokovat v autě až 6 věcí.

Vaše vozidlo tak nebude možné napadnout rušičkou GPS / GSM / GPRS signálu ani čtečkou kódů či dálkových ovládání.

Nebude možné ani:

• vyměnit spínací skříňku,
• vyměnit řídící jednotku motoru,
• vyměnit palubní desku,
• použít duplikát klíče.

Tento jedinečný systém byl vyvinut před více 18 lety a dlouho byl zkoušen proto, abyste si mohli být opravdu jisti, že vaše vozidlo bude perfektně chráněno.

Více o zabezpečovacím systému VAM a jeho výhodách pro vaše auto si pozorně přečtete na: www.vamsystem.cz , nebo nás kontaktujte na 720 075 249.

 

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...