Domů » Zajímavosti » Jedinečný motocykl Lotus je na prodej, ceně neuvěříte

Jedinečný motocykl Lotus je na prodej, ceně neuvěříte

0

Jméno Lotus máme spojeno především s automobilkou, založenou geniálním britským inženýrem Colinem Chapmanem. V roce 2013 se logo Lotusu poprvé ukázalo na motocyklu a to ne na obyčejném. Motocykl Lotus C-01 patří mezi opravdové rarity, co se týče designu, použité techniky, použitých materiálů a počtu vyrobených kusů. Světlo světa spatřilo pouze sto vyrobených kusů a jeden z nich je nyní na prodej.

Jedinečný motocykl Lotus je na prodej, ceně neuvěříte

 

Není Lotus jako Lotus

Název Lotus je na tomto motocyklu ovšem poněkud zavádějící. Britská automobilka s ním totiž nemá prakticky nic společného. Celý vývoj probíhal pod taktovkou německých společností Kodewa a Holzer Group. Název a logo Lotusu na sobě motocykl nese pouze pro zvýšení jeho exkluzivity.

 

Minulost oslavující futura

Tento skvostný jednostopý stroj nás zaujme především svým designem, který neobyčejně kombinuje prvky tradičních britských motocyklů minulého století s futuristickými tvary. Za touto svůdnou vizáží stojí designer Daniel Simon, který mimo jiné pracoval jako hlavní návrhář motocykl při natáčení známého disneyovského snímku Tron:Legacy.

 

 

Jedinečný i technikou

Pod karoserií v britské závodní zeleni a žluto černými doplňky ve stylu závodních Lotusů se ukrývá karbono-titanový rám a vidlicový dvouválec KTM o objemu 1,2 litru, disponující výkonem dvou set koňských sil. Tento agregát posílá svůj výkon na zadní kolo, skrze šestistupňovou převodovku. Díky použití již zmíněného titanu a karbonu motocykl váží pouhých 181 kilogramů. To tento stroj řadí rovněž mezi nejlépe ovladatelné stroje své kategorie.

 

Cenou předčí i supersporty

Co je ovšem nejdůležitější je fakt, že konkrétní stroj, který vidíte na fotografiích, bude již za 2 dny nabídnut k prodeji v aukci v americké aukční síni Monterey. Dle slov aukční síně má tento kus na tachometru necelé čtyři kilometry. Jedná se tedy o zcela nový motocykl. Navíc jde o jeden z prvních vyrobených kusů a údajně se jedná i o jediný stroj svého druhu na půdě Spojených států amerických. Všechny tyto fakty ještě zvyšují už tak astronomickou cenu motocyklu. Experti z aukční síně Monterey odhadují, že cena Lotusu C-01 by se mohla vyšplhat až na závratných 450 000 dolarů, což v hrubém přepočtu činí 11 000 000 Kč. Aukce bude ukončena již 20. srpna. Pokud se tedy poohlížíte po motocyklu, díky kterému budete zaručeně středem pozornosti a máte jedenáct milionů na zbyt, neváhejte.

 

Foto: Monterey

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články