Domů » Pro řidiče » Kamera do auta CEL-TEC

Kamera do auta CEL-TEC

 

Kamera do auta CEL-TEC

Kamery do auta dnes nabízí celá řada výrobců. Dnes si přiblížíme novinku – autokameru CEL-TEC E10, která je zástupcem střední třídy na trhu kamer do auta. Její rozměry jsou v podstatě minimální, jakých lze u takového zařízení dosáhnout. Skoro celou zadní část tvoří 2″ LCD displej, na kterém nejen pohodlně nastavíte veškeré důležité parametry, ale také si můžete prohlédnout pořízené záznamy. Menu přístroje je kompletně v českém jazyce, nastavení je tak opravdu pro každého hračkou.

 

Díky kombinaci chipsetu Novatek, čočky složené ze šesti členů (6G), FULL HD rozlišení, senzoru SONY Exmor a funkci WDR bude výsledkem krásný obraz za každých podmínek – ve dne, v šeru, za deště, v noci, na neosvětlené silnici nebo třeba v protisvětle. Široký úhel záběru kamery 148° zachytí spolehlivě celou scénu před vozidlem a to včetně dění v protisměru. Navíc díky moderní optice nejsou záznamy zkresleny tzv. rybím okem.

 

Kamera je vybavena G-Senzorem, který reaguje na prudký pohyb kamery (např. náraz do automobilu). Pokud senzor takový pohyb zaznamená, uzamkne právě probíhající záznam proti přepsání, situace tak zůstane uchována na microSD kartě a vy můžete pokračovat v jízdě. Díky funkci záznamu do smyčky nemusíte řešit zaplnění paměťové karty. Jakmile k této situaci dojde, kamera začne automaticky přepisovat nejstarší záznamy těmi aktuálními (délku záznamu lze nastavit na 1, 3 nebo 5 minut). V menu kamery je možné zapnout další užitečnou funkci tzv. parkovací režim, kdy kamera po vypnutí pravidelně zjišťuje otřesy. Pokud zaznamená otřes, automaticky se spustí 10 sekundový záznam. Po zapnutí kamery budete upozorněni zprávou na displeji, že došlo k otřesu. Ihned se tak dozvíte o nárazu nebo poničení vašeho vozu vandaly v době kdy bylo odstaveno na parkovišti. Standardem je dnes podpora paměťových karet microSD do kapacity až 32 GB na kterou se vejde až 6 hodin záznamu ve FULL HD rozlišení.

 

Kamera se neupevňuje jako většina jí podobných zařízení na přísavný držák, ale pomocí držáku s 3M páskou, který se nalepí na čelní sklo a kamera se do něj poté pouze zasouvá. Na čelním skle potom můžete ponechat buďto pouze malou lepící plošku nebo celý držák s baterií, vše lze jednoduše vysouvat a zasouvat.

Kameru CEL-TEC E10 můžete zakoupit v eshopu CEL-TEC.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články