Domů Zajímavosti Lamborghini znovu otvírá své muzeum

Lamborghini znovu otvírá své muzeum

0
11936

Po dlouhé době otevřeno

Pokud jste fanda do automobilů, pak je prakticky jisté, že při návštěvě italského města Maranello, zamíří vaše kroky do známého muzea Ferrari. Nyní máte podobnou šanci i v dalším italském městě.

 

V Sant’Agata Bolognese bylo nedávno slavnostně otevřené nové, zrekonstruované, velkolepé muzeum, věnované automobilce s rozzuřeným býkem ve znaku – Lamborghini.

 

Bohatá sbírka napříč dějinami

 

V tomto muzeu prakticky všechny signifikantní modely, které automobilka, založené Feruciem Lamborghini kdy vytvořila. Nechybí zde ani prototypy, mezi které patří slavným model Lamborghini LM 002, který vznikl na základě veřejné zakázky na armádní offroadové vozidlo, velké SUV Urus, čtyřdveřovou limuzínu Asterion nebo monopost Formule 1 z dob, kdy Lamborgihni figurovalo v královně motorsportu, co by jeden z TOP týmů.

 

Otvírací doba muzea

Muzeum Lamborghini je pro návštěvníky otevřené od pondělí do pátku od desáté hodiny dopoledne do páté hodiny odpolední.

 

Foto: Lamborghini

 
Sdílejte
Předchozí článekMitsubishi se pěkně prohne! Kolik musí zaplatit poškozeným?
Další článekAudi brání Ducati vlastním tělem
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here