Domů » Autonovinky » MAZDA CX-5: ŠELMA V ELEGANTNÍM HÁVU

MAZDA CX-5: ŠELMA V ELEGANTNÍM HÁVU

MAZDA CX-5: ŠELMA V ELEGANTNÍM HÁVU
Mazda CX-5

Jsou auta, která Vás jen prostě někam odvezou. Dopraví z bodu A do bodu B, nic víc, nic míň. Zaparkujete a jdete si po svých, po autu ani nevzdechnete. 

A pak jsou auta, kde máte pocit, že je vyrobili na míru právě pro Vás. Jezdí se Vám v nich tak přirozeně, až Vás to překvapí. Jako kdybyste byli spolu odjakživa. Japonští inženýři tento pocit sounáležitosti člověka a stroje v nové Mazdě CX5 nazvali Jinba Ittai. S každou minutou jízdy potěšeně zjišťujete, jak se najednou jízda v náročném provozu stává potěšením a řízení auta není povinností, ale radostí. 

Zatímco některé SUV dávají nevybíravě najevo svým hřmotným vzhledem, kdo je tady pánem, Mazda CX-5 to zapotřebí nemá. Krása a nevtíravá elegance, to je to, co mne v autosalonu Mazda napadne jako první. Špičková lakovací technologie Mazda TAKUMI-NURI zdůrazňuje půvab každé linie a vtiskává designu KODO nezaměnitelný vzhled. Dynamické křivky a ostré hrany ale napovídají, že tohle není žádné ořezávátko a obří maska chladiče už jasně dává najevo: umím být šelmou v elegantním hávu. 

Mazda CX-5

Sky-Active Vás vrátí zpátky na zem

Tři zážehové a dva vznětové motory s objemem od 2,0 do 2,5 litru a výkonem až 143 kW jen čekají, kterému dáte přednost. Užívat si řazení s manuální šestistupňovou verzí nebo rozkošnicky proplouvat provozem s automatem? To už záleží na nátuře. Pro běžný provoz Vám dobře poslouží pohon předních kol, kdo zatouží po terénu nebo chce mít jistotu i v zimním počasí, toho spolehlivě provede všemi nástrahami pohon čtyř kol.

Systém pohonu všech kol ovládá technologie Sky-Active, která za pomoci 27 senzorů nepřetržitě sleduje stav vozovky a počasí a rozděluje výkon mezi přední a zadní kola. Vykrajovat zatáčky v tomhle autě se stává radostí. 

Přehled o všem, co se šustne

Kabina působí vzdušným a přehledným dojmem. Oceníte dobrý výhled z vozu a dostatek prostoru pro všechny členy posádky. Když Váš pohled sklouzne na palubní desku naskočí Vám jedno slovo: přehlednost. Nová Mazda CX5 se může právem pyšnit projekčním Head-Up displejem, který zobrazuje všechny potřebné údaje přímo na čelní sklo. Pokyny z navigace, aktuální rychlost a další informace jak o stavu vozidla, tak o okolním prostředí, jako třeba důležité dopravní značky.

Zabudovaný systém infozábavy a konektivity Vám dokáže, že kontakt s okolním světem nikdy nemohl být tak snadný. Streamování hudby nebo přístup k internetovým rádiím z celého světa? Žádný problém. 

K tomu přehled o dění na sociálních sítích a bezpečné čtení a odpovídání u textových zpráv. Kruhovým HMI ovladačem, umístěným mezi řidičem a spolujezdcem, přepínáte mezi aplikacemi a vše sledujete na displeji u volantu. 

Konstruktéři tvrdě zapracovali na odhlučnění kabiny a na palubě vládne nebývalý klid. Díky tomu získá poslech hudby z audiosystému Bose zcela nový rozměr a konečně uslyšíte svou oblíbenou nahrávku s prokreslenými detaily, které Vám dosud unikaly. 

Myslíme na Vaši bezpečnost

Bezpečnostní technologie i-ACTIVSENSE se stará, abyste dojeli v pořádku domů a díky ní máte více času na reakci a řešení potencionálně nebezpečných situací. Adaptivní tempomat udržuje bezpečnou vzdálenost za vpředu jedoucím vozidlem a jízda po dálnici už nemusí být tak únavná. Systém pro udržení v jízdním pruhu Vás hlídá, jestli nevybočujete z jízdního pruhu a hned Vás na to upozorní. Adaptivní světlomety natáčí v zatáčkách světlo tak, abyste viděli, co nejdále dopředu. Mazda CX-5 dále nabízí protikolizní systém SCBS, který minimalizuje riziko srážky v nízké rychlosti. 

Shrnuto: elegance, síla, hbitost a sofistikovanost dostupná pro každého. I Vy můžete zažít to, čemu inženýři z Mazdy říkají Jinba Ittai. 

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...