Domů » Autonovinky » MAZDA CX-5: ŠELMA V ELEGANTNÍM HÁVU

MAZDA CX-5: ŠELMA V ELEGANTNÍM HÁVU

Jsou auta, která Vás jen prostě někam odvezou. Dopraví z bodu A do bodu B, nic víc, nic míň. Zaparkujete a jdete si po svých, po autu ani nevzdechnete. 

MAZDA CX-5: ŠELMA V ELEGANTNÍM HÁVU
Mazda CX-5

A pak jsou auta, kde máte pocit, že je vyrobili na míru právě pro Vás. Jezdí se Vám v nich tak přirozeně, až Vás to překvapí. Jako kdybyste byli spolu odjakživa. Japonští inženýři tento pocit sounáležitosti člověka a stroje v nové Mazdě CX5 nazvali Jinba Ittai. S každou minutou jízdy potěšeně zjišťujete, jak se najednou jízda v náročném provozu stává potěšením a řízení auta není povinností, ale radostí. 

Zatímco některé SUV dávají nevybíravě najevo svým hřmotným vzhledem, kdo je tady pánem, Mazda CX-5 to zapotřebí nemá. Krása a nevtíravá elegance, to je to, co mne v autosalonu Mazda napadne jako první. Špičková lakovací technologie Mazda TAKUMI-NURI zdůrazňuje půvab každé linie a vtiskává designu KODO nezaměnitelný vzhled. Dynamické křivky a ostré hrany ale napovídají, že tohle není žádné ořezávátko a obří maska chladiče už jasně dává najevo: umím být šelmou v elegantním hávu. 

Mazda CX-5

Sky-Active Vás vrátí zpátky na zem

Tři zážehové a dva vznětové motory s objemem od 2,0 do 2,5 litru a výkonem až 143 kW jen čekají, kterému dáte přednost. Užívat si řazení s manuální šestistupňovou verzí nebo rozkošnicky proplouvat provozem s automatem? To už záleží na nátuře. Pro běžný provoz Vám dobře poslouží pohon předních kol, kdo zatouží po terénu nebo chce mít jistotu i v zimním počasí, toho spolehlivě provede všemi nástrahami pohon čtyř kol.

Systém pohonu všech kol ovládá technologie Sky-Active, která za pomoci 27 senzorů nepřetržitě sleduje stav vozovky a počasí a rozděluje výkon mezi přední a zadní kola. Vykrajovat zatáčky v tomhle autě se stává radostí. 

Přehled o všem, co se šustne

Kabina působí vzdušným a přehledným dojmem. Oceníte dobrý výhled z vozu a dostatek prostoru pro všechny členy posádky. Když Váš pohled sklouzne na palubní desku naskočí Vám jedno slovo: přehlednost. Nová Mazda CX5 se může právem pyšnit projekčním Head-Up displejem, který zobrazuje všechny potřebné údaje přímo na čelní sklo. Pokyny z navigace, aktuální rychlost a další informace jak o stavu vozidla, tak o okolním prostředí, jako třeba důležité dopravní značky.

Zabudovaný systém infozábavy a konektivity Vám dokáže, že kontakt s okolním světem nikdy nemohl být tak snadný. Streamování hudby nebo přístup k internetovým rádiím z celého světa? Žádný problém. 

K tomu přehled o dění na sociálních sítích a bezpečné čtení a odpovídání u textových zpráv. Kruhovým HMI ovladačem, umístěným mezi řidičem a spolujezdcem, přepínáte mezi aplikacemi a vše sledujete na displeji u volantu. 

Konstruktéři tvrdě zapracovali na odhlučnění kabiny a na palubě vládne nebývalý klid. Díky tomu získá poslech hudby z audiosystému Bose zcela nový rozměr a konečně uslyšíte svou oblíbenou nahrávku s prokreslenými detaily, které Vám dosud unikaly. 

Myslíme na Vaši bezpečnost

Bezpečnostní technologie i-ACTIVSENSE se stará, abyste dojeli v pořádku domů a díky ní máte více času na reakci a řešení potencionálně nebezpečných situací. Adaptivní tempomat udržuje bezpečnou vzdálenost za vpředu jedoucím vozidlem a jízda po dálnici už nemusí být tak únavná. Systém pro udržení v jízdním pruhu Vás hlídá, jestli nevybočujete z jízdního pruhu a hned Vás na to upozorní. Adaptivní světlomety natáčí v zatáčkách světlo tak, abyste viděli, co nejdále dopředu. Mazda CX-5 dále nabízí protikolizní systém SCBS, který minimalizuje riziko srážky v nízké rychlosti. 

Shrnuto: elegance, síla, hbitost a sofistikovanost dostupná pro každého. I Vy můžete zažít to, čemu inženýři z Mazdy říkají Jinba Ittai. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...