Domů » Zajímavosti » Návrat Mitsubishi Lancer Evolution? Techniku by sdílel s Renault megane RS

Návrat Mitsubishi Lancer Evolution? Techniku by sdílel s Renault megane RS

0

Existuje snad automobilový nadšenec, kterému by pojem Mitsubishi Lancer EVO neříkal vůbec nic? Podle nás to není možné. Tato legenda sportovních vozů se nesmazatelně zapsala do historie a také do srdcí petrolheadů. Jak ale pravděpodobně víte, tak její první generace přišla roku 1992 a dnes se již bohužel nevyrábí. Změní se tato situace?

Návrat Mitsubishi Lancer Evolution? Techniku by sdílel s Renault megane RS

Nenahraditelný vůz

Mitsubishi Lancer Evolution dělal radost nejen na závodních okruzích a tratích, ale také při každodenním ježdění. Její neustálý boj se Subaru WRX STI vytvořil dva nesmiřitelné fanouškovské tábory, jež nesmíří zhola nic. Jen vzpomeňme ty videa, kde obyčejně vypadající Evo vypráší luxusní supersport. Tohle auto má prostě něco, co moc jiných ne. Jeho výroba i přes svůj úspěch byla v roce 2016 ukončena.

Mitsubishi Lancer Evolution možná zachrání spolupráce s Renaultem

To rozesmutnilo nejen nadšence, ale i samotnou automobilku. Teď se ale možná blýská na lepší zítřky. Může za to spojení aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. Ptáte se co to má společného s možným oživením modelu Lancer Evolution a uvedením jeho jedenácté generace? Možná se tomu budete divit, ale velký vliv by na to mohl mít příští Renault Megane RS.

Sdílení techniky

Příprava těchto dvou vozů by totiž mohla probíhat současně. Třeba jako se stalo u nové Toyota Supra a BMW Z4. Tyto dva kousky ještě na českých dálnicích chvilku neuvidíme, ale takový Megane RS už je možné potkat častěji. Příprava nové generace by se tedy synchronizovala s 11. generací Eva, což by ho konečně vrátilo na cesty.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články