Domů » Autonovinky » Nejlevnější elektromobil Velor-X-Trike ze severní Moravy

Nejlevnější elektromobil Velor-X-Trike ze severní Moravy

0

Elektromobil VELOR-X-TRIKE je za dostupnou cenu. Jde o nejlevnější elektromobil v ČR a nyní ještě zlevnil. Cena už je pod 100 000 korun. Elektrické vozítko je už od září také dostupné i ve verzi pro čtyři lidi a rovněž také jako užitkový vůz. Společnost Velor-X-Trike před nedávnem otevřela showroom ve Staré Bělé, kde zájemci najdou nabídku všech typů vozidel jezdících na elektrický pohon a taky zde najdou veřejnou dobíjecí stanici. Jde o největší salon na elektromobilitu v České republice. Je zde prodej elektrických vozidel, jako elektrická jízdní kola, elektrické tříkolky, čtyřkolky, skútry i motocykly a obnovitelné zdroje v podobě solární elektrárny i větrné elektrárny a kogenerační jednotky.

Nejlevnější elektromobil Velor-X-Trike ze severní Moravy

Elektromobilita v ČR

Předvojem před otevřením showroomu elektromobility v ČR byla první dobíjecí stanice z veřejného osvětlení přímo v centru Opavy na ulici Masařská. Stojí za ní firma Velorxtrike s.r.o., která první elektro-stanici financovala. Tato společnost se prodejem a výrobou motocyklů i skútrů zabývá už 25 let. Do mnohem širšího povědomí vešla před 6. lety, kdy oživila právě výrobu legendárních vozidel Velorex. Vytvořila jeho nástupnický model pod novou značkou Velor-X-Trike. V tuzemsku jsou registrované první kusy nového vozidla Velor-X-Trike, tedy tříkolky i elektrické čtyřkolky.

Velor-X-Trike

Levná elektromobilní vozítka jsou sestavená ve spolupráci s čínskou firmou. Stou v oblasti designu a výroby tato firma spolupracuje více než 15 let. Vozítka elektro jsou celokapotovaná včetně oken a dveří, použitelná téměř pro celoroční provoz, jsou určena pro 1 až 2 lidi. Na jedno nabití dokážou ujet až 80 km a jsou určena zejména pro městský provoz. Nabíjí se zhruba 5 hodin do plné kapacity a rychlost může být až 55 km/hod. Mají topení, odvětrávání a rekuperaci, což je zpětné dobíjení baterií třeba při jízdě z kopce. V nabídce a prodeji jsou i modely 2017 se silnějším motorem, s větším dojezdem až 110 km, s možností volby baterií, jejího typu a kapacity, s couvací kamerou a dalšími vychytávkami. Jednotlivé díly se vyrábějí v Číně, kompletace a montáž je ve Staré Bělé.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články