Domů » Zajímavosti » Nemůžete si dovolit nový Caterham? Pořiďte si jeho model

Nemůžete si dovolit nový Caterham? Pořiďte si jeho model

0

Dánská společnost Lego, věnující se výrobě dětských stavebnic se v posledních letech zaměřuje stále více na automobilový průmysl. V letošním roce představila již několik modelů, inspirovaných klasickými automobily jako Volkswagen Brouk nebo Citroën 2CV. Již prvního října se ale dočká automobilové série stavebnic Lego nového přírůstku. Tentokráte je nebude jednat o žádného veterána, ale o jeden z nejnovějších výtvorů britské automobilky Caterham – ostrý model Seven 620R.

Nemůžete si dovolit nový Caterham? Pořiďte si jeho model

Na trh dorazí již 1. října

Celý projekt Caterhamu Seven 620R vzešel z hlavy Brita Carla Greatrixe. Ten umístil svůj nápad na výrobu tohoto modelu na web Lego Ideas, kde fanoušci dánské stavebnice hlasují o projektech, které by se měly uskutečnit. Nápad na výrobu modelu Caterhamu se zde stal jedním z nejoblíbenějších. Následovalo několik měsíců příprav výroby a nyní Lego oficiálně potvrzuje příchod Caterhamu 620R mezi vyráběné modely.

771 dílů zachycující neuvěřitelné detaily

Celá stavebnice se bude skládat ze 771 dílů, obsahující až pozoruhodné detaily. Na boku vozu nechybí výrazný výfuk a pod odnímatelnou kapotou nalezneme propracovanou repliku motoru Ford Duratec a majitelé stavebnice nebudou ochuzeni ani o přístupný zavazadlový prostor.

Konečně Caterham dostupný pro všechny

Výrazně žlutý model Caterhamu Seven 620R měří na délku 28 centimetrů, 14 centimetrů na šířku a 9,5 cm na výšku. Svými většími modely zapadá Caterham Seven 620R  přesně do série Lego Creator. Stejně jako svými rozměry zapadá Caterham do série Creator i svou cenou. Ta činí 79,99 eur, což v hrubém přepočtu zhruba 2 200 Kč. Pokud se vám tedy nechce utrácet 1,5 milionu korun za skutečný Seven 620R s výkonem 315 koňských sil. Může se stát Lego model tohoto britského sporťáku více než obstojnou náhradou.

Foto: Lego

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...