Nenechte se zlákat! Jak fungují podvody s prodejem ojetin?

0
12129

Nákup ojetého vozu se mění v hazard

Nákup ojetého auta je stále velmi riskantní záležitostí. Auto z bazaru sice láká možnosti výhodnějšího financování, je ale důležité mít se na pozoru a nenechat se zlákat na medové řeči prodejců. U více než 40 % všech ojetých vozů, které jsou u nás každoročně prodány, dochází před samotným prodejem k manipulaci údajů o počtu ujetých kilometrů. U dalších 20 % prodaných vozů je možné dokázat zfalšované datum výroby v technickém průkaze.

 

Nová série videí nahlíží pod pokličku podvodů

Podvodníci přitom nemusí vynakládat kdoví jakou snahu nebo velké náklady, aby poctivého zájemce o vůz napálili a nevratně ho připravili o nemalou finanční částku za vůz, který této ceně rozhodně neodpovídá. Této problematice se věnuje nová série videí společnosti Cebia. Ty s nadhledem a humornou atmosférou odhalují nejčastější praktiky podvodníků. Hlavní video na tomto portále nám dává nahlédnout pod pokličku podvodů, kterak levnou a otlučenou ojetinu proměnit v naleštěný skvost, o který se zájemci budou na internetových inzertních portálech prát. Zbylá čtveřice videí je věnována dalším problémům s dovozem ojetých vozů ze zahraničí, falešné inzerce nebo zatajování důležitých informací o historii vozu.

 

Jak zjistím historii vozu, o který mám zájem?

Po zhlédnutí videa si můžete pomyslet, že to pro podvodníky přeci nemůže být tak jednoduché, aby mohli manipulovat s daty, na která zájemce o vůz spoléhá. Bohužel tomu tak je a existuje pouze málo možností, jak může běžný smrtelník toto nekalé jednání odhalit. Jednou z těch nejúspěšnějších je nástroj AUTOTRACER. Tento systém čerpá data od výrobců, prodejců, importérů, dealerů, servisních míst, leasingových společností a dalších partnerů z České republiky, Slovenska a dalších zemí Evropy. Všichni tito partneři poskytují do systému AUTOTRACER data o ujetých kilometrech a dalších důležitých údajích vozů, které projdou „jejich rukama“, prostřednictvím VIN kódu vozu. Systém AUTOTRACER v principu funguje tak, že po zadání VIN kódu předem a zdarma zobrazuje rozsah a typ informací, které jsou k prověřovanému vozidlu dostupné. Zkuste to – stačí zadat VIN

 

Foto: Pexels.com

 
Sdílejte
Předchozí článekŠkoda Citigo 2017 – facelift přidal deštník
Další článekJak se staví Bugatti Chiron? Dílna je jako operační sál
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here