Domů » Autonovinky » Nová auta pro rok 2023: Nové modely od Škodovky i vyšší míra elektrifikace

Nová auta pro rok 2023: Nové modely od Škodovky i vyšší míra elektrifikace

Plánujete si v nadcházejícím roce pořídit nové auto? Mnohé automobilky přecházejí na čistě elektrické modely. Škoda Auto představí další generaci oblíbeného Superbu a nová generace čeká i v automobilce Hyundai.

Nová auta pro rok 2023: Nové modely od Škodovky i vyšší míra elektrifikace

Nissan bez spalovacích motorů

Japonská automobilka Nissan se od roku 2023 chystá pouze auta na elektrický pohon. Už letos představí zhruba 6 nových modelů. Pro evropský trh to bude významný krok a využije k němu také svého spojenectví s automobilkami Renault a Mercedes-Benz. Díky tomu dokážou zákazníkovi dát komplexní nabídku vozidel.

Škodovka s další generací Superbu

Škoda Auto v roce 2023 představí již čtvrtou generaci Škody Superb, kterou automobilka vyvíjí spolu s Volkswagenem Passat. Tyto dva modely budou sdílet technický základ a oba se budou vyrábět v bratislavské továrně Volkswagenu. O novém Superbu ale moc informací zatím není. Jeho design však má na starost Oliver Stefani. Očekává se, že bude uveden i model plug-in hybrid s větším dojezdem pouze na elektřinu.

Novinky má i Hyundai a Mitsubishi

Na český trh se dostanou také novinky z dílny Hyundai. Půjde o novou generaci modelu Kona, spekuluje se přitom, že se bude vyrábět u nás. I Mitsubishi si pro rok 2023 připravila novinky, konkrétně by na český trh měla dorazit náhrada za model ASX. Zatím o ní však automobilka příliš neprozradila, z oficiálního vyjádření zatím víme jen to, že by měl nový model využívat techniku Renaultu Captur.

Ford bude mít nového Mustanga

Toužíte po silném a tradičním autě? Ford Mustang vám tento sen může splnit. Pro rok 2023 si totiž automobilka připravila jeho novou verzi. O jeho specifikách však Ford zatím moc nemluví a i na videích s prototypem je vše pečlivě zakamuflováno. Novinky se týkají i jiných sportovních aut, jako je Lamborghini, které pracuje na nástupci Aventadoru.

Nový rok ve znamení elektromobilů

Rok 2023 se bude nést ve znamení elektromobility. Svou nabídku v této oblasti rozšíří například Peugeot nebo Opel. Obě automobilky představí elektrické verze oblíbených modelů s novým označením e-308 a Astra-e. Také značka aut Porsche přijde s elektrickým modelem Macanu. A elektrifikace neobejde ani jednu z nejluxusnějších značek Rolls-Royce,která nabídne elektrické kupé Spectre.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články