Domů » Autonovinky » Nová řada 8 – budoucí vlajková loď BMW

Nová řada 8 – budoucí vlajková loď BMW

0

Bavorská automobilka BMW nedávno doslova uhranula celý automobilový svět odhalením automobilového konceptu, který naznačuje podobu budoucího velkého kupé s označením 8.

Nová řada 8 – budoucí vlajková loď BMW

Automobilka z Mnichova chystá v brzké budoucnosti velkou expanzi. S tou souvisí omlazení stávajících modelů a uvedení nových. Jedním z nich bude i velké kupé řady 8, která nahradí stávající řadu 6.  Podobu budoucí řady 8 nám odhalil koncept, který BMW nedávno odhalilo a na přehlídce exkluzivních vozů Concorso d’Eleganza Villa d’Esta.

Ono slovo „koncept“ je možná zcela zbytečné. Při pohledu na design vozu je totiž každému jasné, že auto je již kompletně připraveno pro výrobu a koncept se bude od sériové verze lišit jen v detailech.

Když se luxus snoubí s dravostí

„Vozy řady 8 vždy představovaly naprostý vrchol sportovní dynamiky a exkluzivity. Nové BMW řady 8 bude demonstrovat, že ostrá dynamika a luxus se nevylučují a mohou jít ruku v ruce. Bude to další model v naší nabídce, který posune měřítka v segmentu kupé,“ Prohlásil předseda představenstva BMW, Harald Krüger.

BMW 8 2017

Kombinace ostré jízdní dynamiky a luxusu, o které Krüger s takovým zápalem hovořil, je ostatně patrná již z prvního pohledu. Silueta zaujme dlouhou přídí, na kterou navazuje poměrně silně zkosené čelní sklo. Střešní linie se pozvolna svažuje až k elegantně tvarované zadní části. Elegantní prvky jsou ovšem skvěle vyváženy těmi agresivními, jako jsou prolisy kapoty a boků nebo ostrými předními světlomety a masivními předními ledvinkami masky chladiče. Stejná písnička je to i na zadní části voz, kterou zdobí její elegantní tvar, v kombinaci s masivními koncovkami výfuku a výraznými OLED lampami.

Za designem vozu stojí víceprezident designového oddělení BMW Group, Adrian van Hooydonk, který uvádí, že tvary vozu byly navrženy, na základě odkazu slavných kupé z dlouhé historie bavorské automobilky, ale zároveň, aby do designu vozu přinesly emoce a nový, svěží vítr.

Jak je u BMW zvykem, na konceptu, ale i na budoucím sériovém modelu řady 8 nalezneme mnoho dílů z uhlíkových vláken, kterými se snaží konstruktéři snížit hmotnost vozu, ale i další vybrané materiály. V interiéru se například mohou zákazníci těšit na tu nejkvalitnější kůži nebo na designovou specialitku v podobě voliče jízdních režimů, ozdobeným sklem z dílny slavné firmy Swarovski.

Jak je u BMW zvykem, vůz bude v základním provedením zadokolka. Jak se ale předpokládá, jistě bude k dispozici i varianta, využívající pohon všech kol Xdrive.

TIP: Podívejte se na 5 nejslavnějších BMW

Foto: BMW

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články