Domů » Autonovinky » Nové a zase nebojácné BMW X6 2015

Nové a zase nebojácné BMW X6 2015

Když v roce 2008 vyjela „z garáže“ poměrně avantgardní záležitost v podobě modelu BMW X6, nikdo jí příliš dlouhý a zrovna spokojený život nevěštil. Úspěchem této čtyřkolky byla možná zaskočena i samotná automobilka BMW, vždyť designově velmi odvážného crossoveru, navíc jen čtyřmístného, se prodalo kolem čtvrt milionu. Pak už prostě jen chytili příležitost za pačesy. Je tu nové faceliftované BMW X6 2015.

Nové a zase nebojácné BMW X6 2015

Nové BMW X6 2015 je po dietě

Na vlně úspěchu přišli v bavoráku nejprve s menším a cenově dostupnějším modelem X4. Modernější vzhled této mladší sestry byl potom jen logickým, odrazovým můstkem k tomu, abychom se po 6 letech dočkali faceliftu také u modelu X6. A řekněme si to na rovinu, budete se muset hodně soustředit, abyste nové BMW X6 2015 na první pohled poznali právě od x-čtyřky.

Druhé vydání BMW X6 modelového roku 2015 nás sice ničím zvláštním nepřekvapí, ale pár zajímavostí a novinek určitě stojí za povšimnutí. Oproti svému předchůdci z první generace se faceliftované BMW X6 trochu zvětšilo a díky nově použitým materiálům ukazuje ručička na váze o několik kilo méně. BMW X6 2015 měří necelých 5 metrů a do šířky nijak zvlášť nenarostlo. Konkrétně pouze o 6 mm více než starší model. Za to je ale auto vyšší (1 702 mm). Líp se v autě bude žít i zavadlům. Má totiž o 10 litrů větší kufr než předchozí BMW X6.

Ve výbavě pak pochopitelně nechybí celá řada asistentů, v Americe (kde se tento crossover vyrábí) velmi populární head-up displej, novinka má teď například i asistenta, který pomůže řidiči s parkováním. Nejmarkantnější změny jsou u modelu BMW X6 vidět v přední části, kde po vzoru modelu X5 došlo k obměně světel. Maska chladiče s charakteristickými ledvinkami má nyní negativní sklon, tak jak si pamatujeme u bavoráku z 80. let. Nové BMW X6 se dočkalo i přepracování předního nárazníku a upravena je i celková aerodynamika. Došlo ke snížení koeficientu odporu vzduchu cx na hodnotu 0,32.

Co má nové BMW X6 2015 pod kapotou?

Faceliftované kusy nového BMW X6 šly do prodeje v prosinci 2014 a zákazník si může vybírat buď ze šesti, anebo osmiválcových motorů. Základní nabídka začíná naftovým třílitrem xDrive 30d s výkonem 258 koní. O deset tisíc dražší (tedy 1 770 600 Kč) je základní benzín BMW X6 xDrive 35i s 306 koňmi. Nabídka plnokrevníků pokračuje 313 koňmi (xDrive 40d) a nejsilnější nafta s označením X6 M50d nabídne 381 koní. Nejnadupanější varianty modelu BMW X6 2015 jsou osazeny osmiválcem spalující benzín a v modelu xDrive50i dávají 450 koní. Na vrcholu burácí model X6 M s 575 koňmi.

Najdi 10 rozdílů aneb Když chce někdo BMW X6 šlapat na paty

V souvislosti s novinkou BMW X6 2015 určitě stojí za zmínku i to, jak moc se jí bude pod koly snažit zatopit její německý soupeř ze stáje Mercedes. Je jasné, že si ve Stuttgartu všimli, jak moc úspěšným autem BMW X6 je, navzdory všem svým negativům i kritickým hlasům. A tak po vzoru čínských automobilek a v duchu hesla „proč vymýšlet již vymyšlené“, přijde na trh Mercedes GLE.

Foto zdroj: www.bmw.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články