Domů » Pro řidiče » Parkovací zóny v Praze

Parkovací zóny v Praze

Jen jsme si trochu zvykli na skvělý a jedinečný systém modrých zón, který je nádherně nekoncepční, dokonale diskriminační, k majitelům více vozů ryze nepřátelský a bez systému záchytných parkovišť veskrze slaboduchý, chystá se další rozšíření modrých zón. Pokud jste si tedy již zvykli, že za přítelkyní, přítelem, milenkou, milencem, kteří náhodou bydlí mimo modráky, můžete zajet bez obav, že se vám parkování prodraží, patrně si budete muset brzy začít zvykat znovu.

Parkovací zóny v Praze

Proč?

Rozšíření zón samozřejmě má smysl proto, že s chybějícími záchytnými parkovišti jejich roli začaly plnit oblasti, které modré zóny nemají, což na ně má jistě negativní dopad. S tím by bylo nejlépe se vyrovnat zbudováním chybějících záchytných parkovišť a následným rozšířením modrých zón. Z ne zcela zřejmých důvodů se však magistrát rozhodl tuto logiku postavit na hlavu a oznámil rozšíření modrých zón. Davy jásají, korytáři chrochtají, firmy (či spíše firma) tloustne a milenky a milenci chřadnou. Dost ale hořekování nad stavem věcí v českých luzích a hájích, pojďme se nyní společně krátce podívat, jak se nám „modrá smrt“ bujně a nekompromisně rozroste.

„Dobré“ zprávy

Každý bude jistě nadšen sdělením, že modré zóny budou v nastávající fázi zavedeny například v oblasti Motola a kolem hlavního tahu na letiště. Již koncem srpna se můžeme těšit na modráky v dalším bezpočtu ulic Prahy 5, 6, 8., přičemž nad vším budou bdít malá vozidla nejmenované firmy, s několika krásnými kamerkami na střeše, které budou snímat registrační značky a porovnávat je s databází parkovacích karet. Řidiči se tak ve vícero oblastech než v minulosti budou brzy strachovat, že fronta v trafice, kde si chtěli koupit kus bulváru nebo zápalky, se jim může díky neúprosnému oku kamery pěkně prodražit. Navíc rozhodnutím rady MČ Prahy 4 ze dne 23.8. se modré zóny časem objeví i v nejvytíženějších částech této lokality.

Kdy?

Ptáte se kdy přesně se modré zóny rozšíří? Stránky městských částí a informační stránky parkujvklidu.cz zmiňují datum 26.8.2017.

Kolik to bude stát

Pokud dokonce bydlíte v oblastech, které budou nově natřeny na modro, měli byste již v tuto chvíli nejlépe mít zažádáno o parkovací oprávnění v dané zóně. Parkovací oprávnění do zóny vás bude stát u prvního vozu 1200,- na jeden rok, ovšem u druhého auta, které je registrované na vaše jméno to bude desetkrát více. Zvláště tedy pokud máte slabost pro automobily a máte vícero mazlíků, začněte urychleně počítat na kolik vás tahle parádička z magistrátu vyjde, a zda se nevyplatí některý vůz přepsat na manželku, syna či psa, nebo se rovnou na svůj koníček vykašlat.

Které oblasti?

Asi se ptáte které že to oblasti se za několik málo hodin zahalí do modrého hávu. Budou to Horní Kobylisy, Střížkov, Ďáblice, Petřiny, oblast kolem Evropské, Hřebenky, Malvazinky, Motol a Starý Barrandov. No není to skvělé? Konkrétní ulice si nejlépe dohledáte na krásně nepřehledném webu parkujvklidu.cz, či na webu městských částí, přičemž na stránkách některých z těchto městských částí najdete seznam ulic snadno, na jiných dříve sejdete stářím..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...