Domů » Autonovinky » Peugeot omladil své SUV 2008

Peugeot omladil své SUV 2008

0

I když se může zdát, že francouzská automobilka Peugeot nepatří mezi automobilky, které byste si přiřadili k výrobě kvalitních SUV, v poslední době je tomu tak. Model 2008 byl na trh uveden v roce 2013 a hned se dokázal probojovat na třetí pozici, co se prodejnosti týče ve svém segmentu. Do konce loňského roku se Peugeotu podařilo vyrobit více než 515 tisíc vozů.

Peugeot omladil své SUV 2008

Za tento úspěch vděčí model 2008 především atraktivnímu designu. A právě kolem vzhledu vozu se točí i jeho facelift, který bude odhalen v průběhu autosalonu ve švýcarské Ženevě, která odstartuje již na začátku března, letošního roku.

Co přináší facelift?

Největší změny, co se týče designu se udály na přední části vozu. Každý si jistě všimne upravené masky chladiče. Ta byla zvětšena, chlubí se novým „výpletem“ a v jeho středu se skví logo Peugeotu, přesně ve stylu současného designového jazyku automobilky.

V interiéru pak nalezneme již tradiční „peugeotovské“ řešení i-Cockpit, chlubící se sedmipalcovou dotykovou obrazovkou umístěnou na středové konzoli a head-up dislayem před řidičem.

Příchod sportovní verze GT line

Významnou novinkou je zařazení sportovní verze GT line mezi dosavadní výbavové balíky Acces, Active a Allure. GT line se od běžné 2008 odlišuje přítomností sedmnáctipalcových kol, černě lakovaných detailů a odznáčku GT line na masce chladiče. Po usednutí do sedadla vás zaujme především kombinace tmavé kůže a červeného prošívání, které navozuje v kabině značně sportovní pocity.

Co nalezneme pod kapotou?

Modernizovaný Peugeot 2008 nabídne svým budoucím majitelům výběr hned ze tří benzínových a tří dieselových motorů.

Nabídku zážehových motorů tvoří 1,2 litrové tříválce s výkonovým rozpětím od 82 až po 130 koňských sil. Nabídka Dieselů se skládá z motorů 1,6 litru BlueHDi s výkony 75 – 120 koní.

Foto: Peugeot

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články