Domů » Zajímavosti » Porovnejte si povinné ručení

Porovnejte si povinné ručení

0

Pokud jste vlastníkem motorového vozidla, musíte platit pravidelně zákonné pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, nebo jak se všeobecně vžilo povinné ručení. Ovšem skutečnost, že se jedná o povinné pojištění, které je stanoveno zákonem, ještě neznamená, že výše plateb je jednotná a neměnná.
 
V praxi je to tak, že kolik u nás působí pojišťoven, tolik je i cen, neboli výší pojistného, čili povinného ručení. Každá pojišťovna si stanovuje výši povinného ručení podle svého uvážení, ikdyž rozdíly nemohou být příliš velké. Přesto lze ušetřit ročně podstatnou částku, pokud si sjednáte výhodné povinné ručení. Přitom však není dobré vsadit pouze na cenu, ale zaměřit se i na služby a další výhody, které pojišťovny nabízejí.

Porovnejte si povinné ručení

Možnost srovnání je možností, jak ušetřit

Chcete-li si porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven, nemusíte je osobně navštěvovat a zjišťovat výši pojistného na místě. Stačí si v pohodlí svého domova otevřít na internetu stránky, kde lze srovnávat povinné ručení online a porovnat si všechny nabídky včetně podmínek a dalších výhod, jako například možnost získat zdarma různá připojištění (asistenční služby, pojištění zavazadel, úrazové pojištění apd.). Jedním z takových srovnávacích portálů je ePojištění.cz. 

Pro srovnání stačí zadat základní údaje o vašem vozidle do příslušného formuláře a objeví se před vámi nabídka jednotlivých pojišťoven, ze kterých si můžete doma v klidu vybrat pro sebe tu nejvýhodnější. Tato možnost neplatí pouze při pořízení nového auta a sjednávání prvního povinného ručení. Můžete změnit pojišťovnu i v průběhu stávajícího pojištění.

Některé srovnávače vám nabídnou přehledné porovnání výše povinného ručení i havarijního pojištění většiny pojišťoven u nás působících, které jsou v přehledu seřazeny vedle sebe. Srovnání povinného ručení vám tak jednak usnadní výběr, kdy nemusíte absolvovat zdlouhavá obíhání a jednání s pojišťovacími úředníky, a jednak značně ušetří vaši peněženku. Výhodou povinného ručení online je také možnost uzavřít novou smlouvu online, jejíž vyhotovení obdržíte včetně zelené karty obratem na svou e-mailovou adresu a originál vzápětí poštou.

Jak porostou ceny pojistného

Ceny za povinné ručení se dostaly na historické minimum. Důvodem je skutečnost, že na trh přišlo velké množství nových poskytovatelů, kteří se stali velkou konkurencí dosavadních pojišťoven. Povinné ručení začalo nabízet i mnoho subjektů, které s touto službou neměly dříve nic společného. Vysoká konkurence měla jasný efekt, ceny šly dolů. Někteří poskytovatelé se snaží klienty nalákat na nízké ceny, jiní na kvalitu služeb. Jisté však je, že už je trh plný a když je trh na minimálních cenách už dlouho, stane se, že začnou ceny vzrůstat a podle mnoha expertů už k tomu začíná pomalu docházet. Pro potencionální klienty by mělo hrát prim uzavřít smlouvu o povinném ručení co nejdříve, tedy za podmínek, které jsou pro ně cenově nejvýhodnější.

Ilustrační foto: finance.idnes.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články