Domů » Zajímavosti » Porsche chce dělat zábavnější auta

Porsche chce dělat zábavnější auta

0
Porsche chce dělat zábavnější auta

Nové vozy jsou čím dál výkonnější, ale stále vyšší počet koní nikdo nemůže využít.

Porsche tedy chce začít dělat zábavnější auta a možná se tak vydá jako první jinou cestou, než se ubírala výroba dosud.

Moderní sportovní vozy mají sice čím dál vyšší výkon a dosahují vyšších rychlostí, ale obvykle je to na úkor uživatelské přívětivosti – supervýkonné auto se mnohem hůř ovládá a většina řidičů si vlastně už nedovolí jet poněkud agresivněji, protože je to nebezpečné.

Šéf divize GT v automobilce Porsche, Andreas Preuninger, se nechal slyšet, že honba za výkonem je už zbytečná, navíc v důsledku regulací způsobených emisními normami je náročná, a do budoucna vidí jinou cestu – vyrábět auta nikoli výkonnější, ale zábavnější… a co si budeme namlouvat, také použitelnější. S automobilem o výkonu tisíc koní si totiž na normální silnici moc zábavy neužijete.

foto: Janina Michlová

Previous article BMW X2 dostalo zelenou
Next article Aston Martin DBX crossover potvrzen
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

0
Řízení ve Velké Británii může být pěkná výzva, a nejen kvůli tomu, že se zde jezdí vlevo. Ve velkých městech na vás čekají nejen...