Domů » Zajímavosti » Porsche chce dělat zábavnější auta

Porsche chce dělat zábavnější auta

0
Porsche chce dělat zábavnější auta

Nové vozy jsou čím dál výkonnější, ale stále vyšší počet koní nikdo nemůže využít.

Porsche tedy chce začít dělat zábavnější auta a možná se tak vydá jako první jinou cestou, než se ubírala výroba dosud.

Moderní sportovní vozy mají sice čím dál vyšší výkon a dosahují vyšších rychlostí, ale obvykle je to na úkor uživatelské přívětivosti – supervýkonné auto se mnohem hůř ovládá a většina řidičů si vlastně už nedovolí jet poněkud agresivněji, protože je to nebezpečné.

Šéf divize GT v automobilce Porsche, Andreas Preuninger, se nechal slyšet, že honba za výkonem je už zbytečná, navíc v důsledku regulací způsobených emisními normami je náročná, a do budoucna vidí jinou cestu – vyrábět auta nikoli výkonnější, ale zábavnější… a co si budeme namlouvat, také použitelnější. S automobilem o výkonu tisíc koní si totiž na normální silnici moc zábavy neužijete.

foto: Janina Michlová

Previous article BMW X2 dostalo zelenou
Next article 3D Ford: vytiskněte si auto
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...