Domů » Autonovinky » Přijíždí nová řada Kia Niro

Přijíždí nová řada Kia Niro

0

V roce 2022 se oblíbená Kia Niro dočkala druhé řady. Původní Niro bylo nejprodávanějším vozem Kia v Evropě v rocích 2020 a 2021. Proto byla na novou řadu kladena spousta očekávání. Co s sebou přináší tato nová řada a splňuje tato očekávání?

Přijíždí nová řada Kia Niro

Nový design, který zaujme

Nejnápadnější změnou je rozhodně nový vzhled. Exteriér se dočkal nápadných změn v podobě kapoty se zdvojeným krytem, tygří masce chladiče a originálních denních světel ve tvaru EKG křivky. Z boku zase zaujmou disky kol se vzorem pěti korunních lístků. Zadní světla jsou také nápadné, díky svému provedení ve tvaru bumerangu. Zadní odrazky poté napodobují přední světla a jejich tvar EKG křivky. Nová Kia Niro je také o něco větší než její první generace. Ani interiér není pozadu. Skloubí v sobě minimalistický design a pohodlí. Sedačky mohou být z čalounění, ale i z veganské umělé kůže.

Tři verze pohonu

Stejně jako v první generaci, i v druhé jsme se dočkali dvou hybridních verzí a jedné čistě elektrické.

  • Kia Niro EV, čistě elektrická verze, s výkonem 150 kW a dojezdem 460 km
  • Kia Niro HEV, hybridní verze, s výkonem 104 kW
  • Kia Niro PHEV, plugin-in hybrid, s výkonem 135 kW a elektrickým dojezdem až 65 km

Bezpečnost na prvním místě

Nové Niro je také vybaveno spoustou bezpečnostních systémů, které se postarají o to, aby Vaše cesta byla co nejbezpečnější. Auto tak umí samo hlídat dodržování bezpečné vzdálenosti na dálnici a udrží se v jízdním pruhu. Tempomat zpomalí v zatáčce. V městském provozu se zase postará o automatické brzdění aby zabránilo srážce. Také nabízí službu dálkově ovládaného parkovacího asistenta, který Vám umožní zaparkovat auto zvenku, a nemusíte se tak bát, že byste tam, kde je málo prostoru, měli problém z auta vylézt. A i při samotné jízdě můžete auto ovládat hlasem a díky head-up displeji, který ty nejdůležitější informace promítá přímo na čelní sklo. Proto tak nemusíte sundat ruce z volantu ani odtrhnou oči z vozovky, a Vaše jízda je tak bezpečnější než kdy dříve.

Zaujalo Vás to? Chcete si auto vyzkoušet na zkušební jízdě, zakoupit, nebo prostě máte další otázky, které byste rádi položili někomu, kdo se v autech opravdu vyzná? My v Auto Jeremiášova jsme autorizovanými prodejci vozů Kia, a proto nás neváhejte kontaktovat, můžete tak zjistit vše, co by Vám o nové Kia Niro mohlo zajímat, a třeba si i domluvit, kdy se s ní budete moci projet! 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články