Domů » Zajímavosti » Recenze autokamery Nextbase 322GW

Recenze autokamery Nextbase 322GW

0

Otestovali jsme palubní kameru Nextbase 322GW. Kamera má velmi dobré vlastnosti a disponuje mnoha zajímavými a praktickými funkcemi, které oceníte a hojně využijete při jízdě autem, kdykoliv a kamkoliv bude potřeba.

Recenze autokamery Nextbase 322GW

V našem srovnání kamer do auta naleznete i další alternativy.

Video recenze

V průběhu tohoto videa uvidíte unboxing kamery, popis vlastností kamery, funkce a různá nastavení. Detailně vám představíme aplikaci pro telefon a počítač. Dále se můžete těšit na plnou řadu záběrů, jak ze dne, tak v noci i při snížených světelných podmínkách. Na konci videa se můžete těšit na celkové shrnutí a hodnocení kamery Nextbase 322GW.

Obsah balení

Palubní kamera Nextbase 322GW obsahuje několik praktických příslušenství. V krabici najdete samotnou kameru, návod, jak pracovat s kamerou, magnetický lepící držák, další držák s přísavkou, napájecí kabel s délkou až 4 metrů, USB konektor, náhradní 3M lepící podložku a špachtli na schování kabelu od autokamery. 

Další příslušenství lze kdykoliv dodatečně dokoupit. 

Nextbase 322GW Obsah balení
Nextbase 322GW obsah balení

Design a zpracování

Autokamera Nextbase 322GW má jedinečný a velmi líbivý design. Je v tradiční černé barvě a její zpracování je robustní a poctivé, takže se nemusíte bát levného vzhledu.

Kamera má nízkou hmotnost 104 g a její rozměry jsou drobné (šířka 8,5 cm, výška 4,5 cm a hloubka 4,7 cm), tudíž vám nebude na čelním skle bránit ve výhledu. 

Objektiv kamery je umístěn v levé části těla kamery, pravá část slouží k uchycení k magnetickému držáku. Magnetický držák je opatřen 3M lepící páskou a drží opravdu perfektně. Tělo držáku můžete libovolně natáčet dle vašich potřeb. 

Design a zpracování hodnotíme velmi kladně. Kamera svým designem zapadne do každého interiéru vozidla.

Nextbase 322GW držák s přísavkou
Nextbase 322GW Click'and'Go systém
Nextbase 322GW Micro HDMI pro připojení modulu nebo pro připojení k televizi
Nextbase 322GW vstup pro SD kartu a On/Off tlačítko

Displej

Autokamera Nextbase 322GW má barevný dotykový displej o velikosti 2,5 palce (6,25 cm), což je dostatečně velká velikost a vše potřebné uvidíte, jak potřebujete. 

Displej a jeho odezvu hodnotíme velmi dobře. Dotykový displej funguje při práci perfektně. Má pohodlné a intuitivní ovládání a nastavení kamery je tak přívětivé. 

Nextbase 322GW Displej
Nextbase 322GW displej

Kvalita nahrávaných videí

Kamera Nextbase 322GW natáčí videa ve vysokém rozlišení Full HD 1920 x 1080 px, to značí to, že se nemusíte obávat nějakého rozmazaného obrazu, dokonce ani v noci.

Při rozlišení 1080 px nabízí až 60 FPS neboli snímků za sekundu, tudíž bude video o to plynulejší. Kamera zajistí, co možné největší zachycení dění okolo vašeho auta, protože úhel záběru je až 140 °. Takže budete moci snímat situaci, jak před autem, tak i kolem vozidla. 

Jak můžete vidět na záznamech ve videorecenzi, kamera nabízí velmi dobrou viditelnost na denním ale i nočním světle. Při mlze je viditelnost také dostačující.

Vlastnosti a nastavení 

V této sekci si detailně probereme klíčové vlastnosti kamery a její možná nastavení. 

 • Součástí kamery je také zabudované Wi-Fi a Bluetooth, tudíž můžete kameru propojit s chytrým zařízením (Android a iOS).
 • Kamera má zabudovaný GPS čip v držáku, který umožní vaše nahrávané záznamy sledovat v aplikaci Google Maps. GPS čip zajistí informace o přehledu rychlosti nebo také ujeté trase.
 • Kamera má k dispozici slot na SD kartu do maximální možné velikosti 128 GB, to znamená, že máte dostatek prostoru pro zaznamenávání mnoho hodin záznamů. Pokud by se vám přeci jen stalo, že bude v určitou chvíli paměťová karta plná, nemusíte se bát, protože kamera automaticky smaže nejstarší záznam a tím uvolní místo pro záznam nejnovější.
 • Kamera je duální a je možné připojení až 3 modulů. První modul míří do kabiny vozu, druhý modul je dozadu na sklo. Třetí modul si můžete připevnit dozadu na zadní sklo a monitoruje dění za autem. Zbylé moduly bohužel nejsou součástí balení, tudíž jsme je do našeí recenze nezahrnuli.
 • Menu a nastavení kamery je v českém jazyce, takže při nastavování porozumí kdokoliv.
 • Hlavní obrazovka kamery má červené tlačítko, které při stisknutí začne nahrávat video. 
 • Nahrávaný záznam můžete rovnou sestříhat v kameře. Praktická funkce, kdy nemusíte pracovat v aplikaci, ale rovnou v kameře. Jestliže si chcete důležitou situaci vystřihnout, tak po stisknutí ikonky zelených nůžek, spustíte záznam do té konkrétní situace, kterou chcete mít na sestříhaném záznamu. Poté kliknete na ikonku červených nůžek a sestříhaný záznam je upraven dle vašich potřeb. 
 • Pod displejem kamery je umístěno tlačítko Protect, které umožní v případě nouzové situace po zmáčknutí nahrávaný záznam uložit do chráněné složky, tudíž nebude video přepsáno. 
 • Autokamera má zabudovanou baterii o kapacitě 320 mAh, která vydrží cca 15 minut. 
 • Magnetický držák se systémem Click and Go Pro se jednoduše připevní ke kameře a velmi dobře drží. Vytažení kamery je také jednoduché a rychlé. Druhá strana držáku obsahuje samolepku, díky které je možné kameru nalepit na přední sklo. 
 • Balení obsahuje i druhý přídavný držák s přísavkou. Ten je vhodné využít například v druhém vozidle, kameru tak můžete využít ve dvou vozidlech.
 • Napájecí kabel je dostatečně dlouhý s délkou až 4 metrů.
 • USB konektor, který je součástí příslušenství kamery, slouží k propojení kamery s vaším počítačem

Funkce 

Palubní autokamera Nextbase 322GW nabízí řadu praktických funkcí, které se budou hodit ať už při jízdě vozidla nebo při samotném prohlížení nebo úpravě záznamů. 

 • Palubní kamera má nejzákladnější funkci, kterou má většina kamer, a to automatické zapnutí neboli automatický start. To znamená, že se o autokameru nemusíte vůbec starat. Kamera se po nastartování vozidla zapne a začne automaticky nahrávat záznam. Pokud dojde na paměťové kartě místo, dojde k tzv, cyklickému přepisování nejstarších záznamů. 
 • Funkce časosběr umožní nahrávané video převést do zrychleného režimu, a tak se záznam přehrávání pohybuje rychleji. Funguje to tak, že z nahraných 30 minut záznamu vaší jízdy lze provést zrychlený záznam o délce 5 minut. Záznamy lze nahrávat v režimu 3 nebo 30 minut. 
 • Další zajímavou funkcí je G-senzor. Funguje tak, že když dojde ke kolizi nebo prudkému brzdění, tak si kamera uloží neboli zamkne záznam do chráněné složky proti jakémukoliv přepsání. Takže se vám záznam nepřepíše a vy, tak o něj nepřijdete. Pokud budete chtít nastavovat citlivost nahraných videí, doporučujeme vybrat si citlivost nízkou, protože při vysoké citlivosti se budou nahrávané záznamy ukládat do chráněné složky, při sebemenším výmolu na silnici nebo například projetím přes retardér.
 • Režim parkování ocení všichni majitelé vozidel. Když vytáhnete klíče z vozidla, tak se automaticky spustí tento parkovací mód a přepne se do pohotovostního režimu. Při sebemenší detekci nárazu se vytvoří 30 vteřinový záznam, který se uloží do chráněné složky proti přepsání. 
 • V nastavování kamery možná také narazíte na funkci Emergency SOS neboli asistence řidiči. Tato bezpečnostní funkce bohužel v České republice a na Slovensku není aktivována, tudíž ji nemůžeme využívat. Obecně funguje tak, že při nehodě by funkce měla automaticky informovat záchranné složky. 
 • Funkce s názvem couvací kamera můžete aktivovat, jestliže bude připojena zadní kamera. Funkci lze aktivovat a využívat při couvání. 
 • Jestliže hledáte funkci stabilizaci obrazu, bohužel vás musíme zklamat. Při jízdě na výmolech nebo na horším a nerovném povrchu, musíte počítat s tím, že bude obraz roztřesený.

Aplikace pro telefon

Autokameru Nextbase 322GW je možné připojit k chytrému telefonu nebo tabletu. Aplikace je vhodná jak pro majitele chytrých zařízení značky Android, tak i Apple. Instalace je jednoduchá a nebude vám dělat žádné problémy. 

Aplikace pro telefon s názvem MyNextbase Connect je možné hojně využívat, dle vašich představ. Nahrávané záznamy a jeho vlastnosti můžete nastavovat libovolně dle vašich potřeb (zvuk, rozlišení, časosběr a další funkce). 

Rovnou z nahraných záznamů můžete zjistit rychlost, kterou jste jeli, GPS souřadnice, tedy kde jste se v danou dobu pohybovali a také se nám ukáže přehledná mapa trasy, což je za nás velmi užitečná funkce.

Pomocí aplikace také snadno zkontrolujete, zdali má autokamera nejnovější firmware

Nahrávané záznamy můžete v aplikaci sledovat, upravovat, přepisovat, ale i stáhnout do svého telefonu nebo sdílet na sociální sítě. Prostřednictvím aplikace můžete mít také živé zobrazení obrazu kamery a můžete tak streamovat, komu budete chtít.

Aplikaci MyNextbase Connect určenou na chytrý telefon či jiné chytré zařízení hodnotíme výborně. Aplikace je přehledná a dobře se v ní orientuje. Zkrátka funguje bez problémů.

Nextbase 322GW mobilní aplikace
Nextbase 322GW mobilní aplikace

Aplikace pro počítač

Kameru je možné díky USB konektoru propojit s počítačem. Kamera funguje pomocí aplikace s názvem MyNextbase Player, která je určena pro počítač, její instalace je velmi jednoduchá a intuitivní. Aplikaci si můžete nainstalovat pro počítače s Windows i pro macOS

V aplikaci je možné nahrávané záznamy přehrávat, editovat a je možné zjistit detailní informace jako jsou GPS souřadnice, ukázka konkrétní mapy, kde byl nahrávaný záznam pořízen a rychlost jízdy. Videa lze editovat, sestříhat dle potřeby a také přidat poznámky. Videa můžete sdílet na Mynextbase cloud a je možné je poslat kamarádovi nebo uploadovat na Youtube. 

Další vychytávkou je i to, že můžete jednoduše udělat snapshot neboli snímek aktuální obrazovky.  

Firmware aplikace je možné průběžně aktualizovat.

Aplikaci MyNextbase Player hodnotíme celkově velmi kladně, díky intuitivnímu zpracování a také přehlednému prostředí, což uživateli usnadňuje práci.

Nextbase 322GW PC aplikace
Nextbase 322GW PC aplikace

Finální hodnocení

Palubní kameru Nextbase 322GW pořídíte již za cenu okolo 3600 Kč. Hodnotíme ji kladně, jak její zpracování a design, tak její nabízené funkce, které autokamera plní perfektně. Autokameru doporučujeme pro méně náročné uživatele. Pro uživatele náročné doporučujeme autokameru vyšší řady Nextbase 622GW. Autokameru řadíme do nižší střední třídy, tudíž od nás dostává 77 %.

Výhody Nextbase 322GW

 • Kamera obsahuje 2 držáky, takže je možné kameru přendávat libovolně do dvou aut.
 • Click and Go Pro systém umožní jednoduché vycvaknutí kamery z držáku.
 • Aplikace určená pro počítač a mobil je perfektně zpracovaná a funkční.
 • Autokamera má možnost připojení až 3 modulů (monitorování prostředí před vozidlem, kabiny vozu, a prostředí za autem).
 • Praktické funkce režim parkování a časosběr.
 • Dotykový displej a tlačítka pracují perfektně.
 • Nastavování kamery je jednoduché a intuitivní.

Nevýhody Nextbase 322GW

 • Nahrávané záznamy mají průměrnou kvalitu videí.
 • Při přiblížení nahrávaného obrazu bohužel v mnoha případech nejde přečíst SPZ jiného vozidla, jestliže je v dálce.
 • Chybí stabilizace obrazu, roztřesený obraz bude při jízdě na nerovném povrchu.
 • Funkce SOS Emergency není v České republice ani na Slovensku podporována.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články