Domů » Zajímavosti » Rychle a zběsile: Velký průvodce legendární sérií

Rychle a zběsile: Velký průvodce legendární sérií

0

Snad neexistuje fanoušek automobilismu, který by neznal filmovou sérii s názvem Rychle a zběsile. Během let prošly tyto filmy velkým vývojem a dosti se změnily. Pokud se po prvních třech legendárních dílech dostanete na nějaký novější, tak vás možná překvapí, že se tam více než z výfuků střílí ze zbraní. Vždyť první díl se věnoval spíš pouličnímu závodění v upravených vozech a poslední je možné zařadit někam mezi bondovky. Tak se na to pojďme podívat.

Rychle a zběsile: Velký průvodce legendární sérií
Velký průvodce legendární sérií Rychle a zběsile

Rychle a zběsile

Legendární série začala filmem, který je v podstatě remake Bodu zlomu, kde působila dvojice Patrick Swayze a Keanu Reeves. V Rychle a zběsile máme tyto postavy v podání Vina Diesela a Paula Walkera. Vin Diesel zde hraje Doma, který se živí menšími krádežemi a pouličními závody. Paul Walker zde hraje Briana, což je policista v utajení a velký nadšenec do aut. Brian se zamiluje do sestry Doma a jejich cesty se tak protnuly. Je ovšem jasné, že po odhalení Brianovi opravdové identity jejich vztah nezůstal stejný. S respektem jeden k druhému se na konci jejich cesty rozcházejí.

Rychle a zběsile 2

Jakmile se Brian dostane z problémů z prvního dílů, tak je převelen do Miami. A nebylo by to Rychle a zběsile, kdyby i tam nebylo co dočinění s pouličním závodění. Kvůli úspěšnému zvládnutí mise si zavolá divokého kamaráda z minulosti Romana a společnými silami se pokusí dostat místního bosse. Nechybí upravená vozy, exotické kousky, honičky a napínavé momenty.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda

Třetí díle série si trošku odskočil a od prvních dvou dílů se dosti odlišuje. I proto byly možná výsledky filmu velice slabé. Dostáváme se do Japonska a konkrétně do komunity drifterů. Kvůli problémům zapříčiněným ilegálním závoděním v USA je Sean nucen přestěhovat se právě do Japonska za svým otcem. Nijak zázračný talent za volantem nemá, ale i přesto si ho pod svá křídla vezme Han.

Rychlí a Zběsilí

Ve čtvrtém dílu této série se ocitáme v Dominikánské republice, kde se skupinka pod vedením Dominika Toretta chystá ukrást benzín z konvoje. V Los Angeles se mezitím Brian O´Conner věnuje své policejní činnosti a snaží se odkrýt drogový kartel, který pašuje drogy přes hranice z Mexika do USA. To ho nakonec vede k účasti nelegálního závodu přes hranice, který obsahuje také jízdu zapomenutými podzemními tunely. A aby zápletka nebyla příliš jednoduchá, tak se tohoto závodu z osobních důvodů účastní také Dominic Toretto. Očekávat tak můžete nejen silná auta, ale připravte se také na střílení a krev.

Rychle a zběsile 5

Už jsme byli v Tokiu, Dominikánské republice a nyní se podíváme do brazilského Ria. Po divokých honičkách na mexických hranicích se sem Brian s Dominikem uchýlili, aby byli v bezpečí. Bezpečí ale není to jediné, co je sem vede. Mají ještě jeden velký plán, na jehož konci na ně čeká 100 milionů dolarů ukrytých v sejfu policejní stanice. Aby tento plán skončil úspěchem, tak tito dva hrdinové dají dohromady tým, který bude zápasit nejen s narkobaronem, ale také federálním agentem jménem Luke Hobbs, kterého si zahrál Dwayne Johnson.

Rychle a zběsile 6

Plán ukrást 100 milionů dolarů dopadl úspěšně a skupinka by tak na první pohled mohla žít v klidu. Jenže nad všemi teď visí hrozba vězení, kvůli které se museli rozprchnout po nejrůznějších koutech světa. Federální agent Luke Hobbs je v patách skupince řidičů, která své schopnosti využívá primárně ke zločinu. Tato skupina je vedena Owenem Shawem a vypadá to, že postavit se jí může jen podobně nebezpečná skupina řidičů s kriminální minulostí. Hobbs všem v případě úspěchu slíbí absolutní očištění a Dom má navíc ještě jednu velkou motivaci. Na jedné z fotografií se objevila jeho několik let mrtvá přítelkyně Letty.

Rychle a zběsile 7

Už několik posledních dílů se hodně vzdálilo od základního konceptu autíčkářského filmu, ale v tomto dílu zjistíme, že auto umějí létat. Ačkoliv již naše skupinka zažila leccos, tak takhle chladnokrevného padoucha snad ještě neviděli. Je jím mladší bratr Owena Shawa jménem Deckard Shaw. Toho hraje Jason Statham a je to dokonalý armádou vycvičený stroj na zabíjení. A protože šestý díl Owen nepřežil, tak se Deckard rozhodl připravit o život i naše hrdiny.

Rychle a zběsile 8

Zradit rodinu v sérii Rychle a zběsile? To přece vůbec nepřipadá v úvahu. Jenže přesně to Dominic Toretto udělal. Cyber-teroristka Cipher ho totiž přetáhla na stranu zla a ten se jakoby zapomněl na Letty i na své kamarády. Tahle dvojka můžete pohromadě velice nebezpečná a to si Hobbs uvědomuje. I proto se rozhodne spojit své síly s Deckardem Shawem, kterého chtěl nejprve nechat vězení. Tento díl nemá přesnou lokaci a odehrává se New Yorku, na Kubě a dokonce i na ledovcích v Barentsové moři.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

Federální agent a zběhlý agent britské tajné služby znovu spojují své síly. Ikdyž jim spolupráce ze začátku dobře nedělal, tak se jim nakonec výborně dařilo. Proto dostanou zakázku, která znamená eliminovat britskou agentku, která se přidala k nepřátelské straně. Samozřejmě to není jen tak a později zjistíme, že tato zběhlá agentka je mladší sestra Shawa, která se na vlastní pěst vydala zastavit Brixtona, který má nemalý plán vyhubit lidstvo. Brixton má ale velkou převahu a honička nás protáhne Londýnem a Černobylem až na Samou.

Rychle a zběsile 9

Tento díl je nachystaný na rok 2021. Co o něm zatím víme je to, že Dominic Toretto má problémy s rodinou a na scénu se vrací cyber-teroristka Cipher z osmého dílu. A podle všeho také do té dobry mrtvý Han.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články