Domů » Autonovinky » Škoda Atero – sen mladoboleslavské mládeže

Škoda Atero – sen mladoboleslavské mládeže

0

Ačkoli se Škoda do výroby produkčního kupé zrovna dvakrát nežene, její designeři již několikrát dokázali, že postavit atraktivní sporťák, pro ně není žádný problém. Stačí si vzpomenout na koncept Škoda Tudor, postavený na bázi Superbu první generace. Právě do rodiny třídveřových konceptů Škody se řadí i novinka s názvem Atero.

Škoda Atero – sen mladoboleslavské mládeže

 

Další studentský koncept

Za jeho návrhem i samotnou výrobou stojí tým 26 žáků Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto. Ti navázali na tradici studentských konceptů Škoda, mezi které patří CitiJet z roku 2014 a loňský FunStar.

 

 

1 700 hodin práce

Čtveřice dívek a dvaadvacet hochů započali práce na úpravě sériového modelu Škoda Rapid Spaceback na sklonku loňského roku. Dle slov samotných studentů se jednalo o prozatím nejsložitější přestavbu v historii studentských konceptů. Celkově projektu věnovali více než 1 700 hodin.

 

Temný přízrak

Výsledkem jejich usilovné práce je 4,3 metru dlouhé, černě zbarvené kupé s výraznými červenými detaily a neonovým podsvícením. Hojně diskutovaná je zadní část vozu. Její podoba byla inspirována modelem Toyota Prius a překvapuje nás svým výklopným víkem kufru, po jehož otevření se nabízí pohled na audiosystém se 14 reproduktory a výkonem 1 800 wattů.  Výrazným prvkem vozu jsou i masivní koncovky výfuku, pocházející z Octavie RS, stejně jako černá osmnáctipalcová kola.

V útrobách Atera nalezneme běžný škodovácký čtyřválec 1,4 litru s přeplňováním o výkonu 125 koňských sil, který spolupracuje se sedmistupňovou dvojspojkovou převodovkou.

Foto: Škoda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články