Domů » Autonovinky » Škoda Kodiaq RS

Škoda Kodiaq RS

0
Škoda Kodiaq RS

Škoda Kodiaq RS dorazí už brzy a následovat těsně za ní bude crossover. Největší model naší mladoboleslavské automobilky už nám brzy představí svou sportovní varianty s logem RS. Do výbavy dostane 2x přeplňovaný vznětový motor z Tiguanu o výkonu 240 koní. Navíc v souvislosti s tímto chystaným sportovním provedením Škody Kodiaq se mluvilo v minulosti vždy jen o vrcholném vznětovém dvoulitru se dvěma turbodmychadly. Právě ten v Tiguanu produkuje velmi dobrý výkon 240 koní. Podle nejnovějších informací se na tom nic nemění ani do budoucna. Milovníci automobilů Škoda se již nemohou dočkat.

Design, který potěší

Určitě vás zajímá, jak bude novinka vypadat. Po designové stránce by měl Kodiaq RS ještě mnohem více rozvinout myšlenku nastolenou sportovně laděnou verzí Sportline. Je se tedy na co těšit. Očekávat proto lze mnohem dramatičtěji tvarované nárazníky a k tomu navíc i snížený podvozek. Jde o sportovní vůz, a proto bude Kodiaq RS sportovně vyladěný i v jeho interiéru, kde se objeví určitě perfektně tvarovaná sportovní sedadla a precizně perforovaný tříramenný volant. Představení tohoto vozu by se mělo podle dostupných informací odehrát na autosalonu ve Frankfurtu, jiné zdroje ale naopak mluví až o příštím roce.

Pohled do budoucnosti

Pohled do vzdálenější budoucnosti mladoboleslavské značky v současné době avizuje i crossover odvozený od modelu Kodiaq, který se bude od této klasické verze lišit zejména zajímavou siluetou se splývavou zádí. Toho by se však podle informací měli dočkat bohužel jen v Číně. Evropa se dalšího SUV se známým logem okřídleného šípu také do budoucna dočká. Bude to crossover, který by měl pak v modelové řadě nahradit Rapid liftback i Fabii combi. S jedním z modelů se však již do budoucna nepočítá, ale není známo, který to bude. Dorazit na náš trh by měl již v roce 2019. Celková délka bude mezi zvýšenými škodovkami nejkratší a bude s pohonem na přední kola.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...