Domů » Autonovinky » Škoda vrátí do hry vůz Felicia s elektromotorem

Škoda vrátí do hry vůz Felicia s elektromotorem

0

Elektromobily jsou hudbou budoucnosti. Německý Auto Bild s tuzemským motoristickým čtrnáctideníkem Auto Tip informoval o plánech mladoboleslavské značky v oblasti elektromobility. Automobilky Škoda chce vrátit do hry známé jméno Felicia, ovšem s elektromotorem. Nejdříve by to měl být kabriolet, pak rodinný automobil hravě odvozený z favoritu. Za pár let by se mnoho z nás mohlo se značkou s hlavou indiána ve znaku prohánět po silnici. Označení modelu by mělo znít Felicia E. Z toho se dá zcela jednoznačně vyvodit, že jde o elektromobil.

Škoda vrátí do hry vůz Felicia s elektromotorem

Felicia s elektronikou

Auto má mít platformu pro elektromobily koncernu Volkswagen pod označením MEB, která se prezentovala při představení konceptu Volkswagen I.D. S tímto sériovým modelem odvozeným od daného konceptu bude Felicia sdílet techniku, včetně dojezdu asi 400 až 500 km, 125kilowattového motoru vzadu a baterií v podlaze ve středu auta. Cena bude nižší, než u obdobného vozu značky VW. Ten slíbil, že vůz nebude mít vyšší cenu, než stojí dieselová verze golfu, na českém trhu asi 514 000 korun. Design bude charakterizovat chybějící tradiční kryt chladiče. Pod logem bude jen hladká plocha. Na boku vozu bude dlouhá ozdobná lišta od blatníku přes celé přední dveře až do zadních. V přední části v ní bude zakomponováno logo. Evoluci prvku, který Škoda použila v 60. letech na modelu 1000 MB tak značka obnoví. Překvapivě i skromné socialistické poměry daly průchod zajímavému designu.

Felicia s minulostí i budoucností

Škoda počátkem má v plánu i další elektromobily. Hitem se může stát elektrické čtyřdveřové kupé. Automobil bude o 15 cm kratší než Superb, přesto vám nabídne více prostoru. Coupé E může být nový prodejní hit. V tom případě je také ve hře i jeho sportovní provedení Shooting brake. Vůz by měly v budoucnu pohánět hned 2 elektromotory s celkovým výkonem přibližně a 224 kW. První elektromobil společnosti Škoda bude už v roce 2020 elektrické SUV. Jeho velmi zajímavé linie už Škoda na dubnovém autosalonu v Číně prezentovala. Trochu pozměněná verze bude představena v září na stánku Škody přímo na výstavišti ve Frankfurtu nad Mohanem. Další informace o elektrické budoucnosti automobilky Škoda Auto a o novém autonomním voze budeme bedlivě sledovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články