Domů » Autonovinky » Sláva, Ford nabídne Evropanům stejný luxus jako Američanům

Sláva, Ford nabídne Evropanům stejný luxus jako Američanům

0
Sláva, Ford nabídne Evropanům stejný luxus jako Američanům

Fiesta ST v „pětidvířku“ se konečně vrací

Vedení evropského zastoupení americké automobilky Ford včera učinilo rozhodnutí, které vykouzlilo úsměv na tváři nejednoho evropského zákazníka.  Po dlouhých třech letech totiž padlo rozhodnutí o uvedení Fiesty ST v pětidveřovém provedení na evropský trh.

 Lépe později než vůbec

Fiesta ST je v prodeji již od roku 2013. Zatímco v Evropě si může zákazník tento ostrý hothatch pořídit výhradně v třídveřovém provedení, zatímco na americkém trhu se Fiesta ST nabízí i ve verzi s pěticí dveří. Jak se říká, lépe pozdě než vůbec. Tím se řídí i Ford a po třech letech uvádí praktičtější Fiestu ST i na trh evropský.

Evropské zastoupení Fordu doufá, že tímto krokem dokáže zvýšit prodeje aktuální generace Fiesty, která se má již na konci příštího roku odebrat do automobilového důchodu. Na její novou generaci se můžeme těšit již v roce 2018.

Krom dveří je vše při starém

Fiesta s dvěma páry dveří se technicky nebude nikterak lišit od své třídveřové sestřičky. Pod kapotou stále nalezneme přeplňovaný motor 1.6 EcoBoost s výkonem 182 koňských sil a točivým momentem 240 Nm. Dle slov výrobce nemá přítomnost dalšího páru dveří žádný vliv na jízdní dynamiku. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere Fiestě ST 6,9 vteřiny a hodnota maximální rychlosti činí 223 km/h.

Jak se dokáže rozvášnit Ford Focus RS? To zjistíte na následujícím odkazu.

Foto: Ford

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...