Domů » Autonovinky » Sláva, Ford nabídne Evropanům stejný luxus jako Američanům

Sláva, Ford nabídne Evropanům stejný luxus jako Američanům

0

Vedení evropského zastoupení americké automobilky Ford včera učinilo rozhodnutí, které vykouzlilo úsměv na tváři nejednoho evropského zákazníka.  Po dlouhých třech letech totiž padlo rozhodnutí o uvedení Fiesty ST v pětidveřovém provedení na evropský trh.

Sláva, Ford nabídne Evropanům stejný luxus jako Američanům

 Lépe později než vůbec

Fiesta ST je v prodeji již od roku 2013. Zatímco v Evropě si může zákazník tento ostrý hothatch pořídit výhradně v třídveřovém provedení, zatímco na americkém trhu se Fiesta ST nabízí i ve verzi s pěticí dveří. Jak se říká, lépe pozdě než vůbec. Tím se řídí i Ford a po třech letech uvádí praktičtější Fiestu ST i na trh evropský.

Evropské zastoupení Fordu doufá, že tímto krokem dokáže zvýšit prodeje aktuální generace Fiesty, která se má již na konci příštího roku odebrat do automobilového důchodu. Na její novou generaci se můžeme těšit již v roce 2018.

Krom dveří je vše při starém

Fiesta s dvěma páry dveří se technicky nebude nikterak lišit od své třídveřové sestřičky. Pod kapotou stále nalezneme přeplňovaný motor 1.6 EcoBoost s výkonem 182 koňských sil a točivým momentem 240 Nm. Dle slov výrobce nemá přítomnost dalšího páru dveří žádný vliv na jízdní dynamiku. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere Fiestě ST 6,9 vteřiny a hodnota maximální rychlosti činí 223 km/h.

Jak se dokáže rozvášnit Ford Focus RS? To zjistíte na následujícím odkazu.

Foto: Ford

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...