Slavná značka Saab umírá

0
11612

Značka Saab mizí v propadlišti dějin

Za touto operací stála společnost National Electric Vehicle Sweden. Nyní se ovšem ukazuje, že tato společnost s dalším využitím názvu Saab nepočítá. Namísto tohoto názvu začne společnost na zmíněných elektromobilech využívat zkratku NEVS.

 

Elektrické Saaby bez loga Saabu

Hlavním důvodem pro využití nového loga je ten, že společnost NEVS se zbavila práv k užívání názvu Saab a loga, zobrazující bájného ptáka Griffina. Znamená to tedy, že společnost NEVS s čínskou základnou si drží práva k výrobě vozů, nikoli k samotnému názvu. Pokud se tedy někdo v budoucnu rozhodne oživit tuto slavnou severskou značku s historií psanou zlatem, nebude mít práva k žádnému z jejich produktů, ale pouze na samotné logo a název.

 

Není konec jako konec

Hnidopiši by mohli namítat tím, že o žádný zánik nejde, ale pouze o vzdání se práv na logo a název, která může nyní kdokoli odkoupit. Na druhou stranu, která společnost by stála jen o samotný název a logo, když by s veškerou výrobou a vývojem musela začínat prakticky od nuly.

 

Foto: NEVS

 
Sdílejte
Předchozí článekAudi brání Ducati vlastním tělem
Další článekChcete ušetřit při cestě do Chorvatska? Tankujte výhodně
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here