Domů » Autonovinky » Slavná značka Saab umírá

Slavná značka Saab umírá

0
Slavná značka Saab umírá

Značka Saab mizí v propadlišti dějin

Za touto operací stála společnost National Electric Vehicle Sweden. Nyní se ovšem ukazuje, že tato společnost s dalším využitím názvu Saab nepočítá. Namísto tohoto názvu začne společnost na zmíněných elektromobilech využívat zkratku NEVS.

 

Elektrické Saaby bez loga Saabu

Hlavním důvodem pro využití nového loga je ten, že společnost NEVS se zbavila práv k užívání názvu Saab a loga, zobrazující bájného ptáka Griffina. Znamená to tedy, že společnost NEVS s čínskou základnou si drží práva k výrobě vozů, nikoli k samotnému názvu. Pokud se tedy někdo v budoucnu rozhodne oživit tuto slavnou severskou značku s historií psanou zlatem, nebude mít práva k žádnému z jejich produktů, ale pouze na samotné logo a název.

 

Není konec jako konec

Hnidopiši by mohli namítat tím, že o žádný zánik nejde, ale pouze o vzdání se práv na logo a název, která může nyní kdokoli odkoupit. Na druhou stranu, která společnost by stála jen o samotný název a logo, když by s veškerou výrobou a vývojem musela začínat prakticky od nuly.

 

Foto: NEVS

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...