Domů » Autonovinky » Subaru představuje nový BRZ a to i v limitované edici

Subaru představuje nový BRZ a to i v limitované edici

0
Subaru představuje nový BRZ a to i v limitované edici

Subaru omlazuje oblíbenou zadokolku

V nekonečné záplavě hatchbacků, sedanů a crossoverů se sníženým podvozkem, sportovními koly a přilepenými spoilery, jenž se tváří jako sportovní a přitom svými sportovními vlastnostmi odpovídají dodávce, je vždy radost vidět vůz, který si na nic nehraje. Přesně to platí i o Subaru BRZ. Při jeho stavbě se Subaru ve spolupráci s Toyotou snažilo postavit vůz bez kompromisů, jehož hlavním úkolem bude plnit tváře řidičů širokými úsměvy. Přesně to se Subaru a Toyotě povedlo dokonale, a i přes nižší prodejní čísla se BRZ těší oblibě skalních fanoušků.

 

Kosmetické úpravy designu i výkonu

Díky tomu, se i přes dohady o ukončení jeho životního cyklu, dočkal BRZ svého omlazení. To přináší kosmetické úpravy designu, v podobě nových nárazníků nebo nové grafiky předních i zadních světlometů. V interiéru nalezneme novou dotykovou obrazovku multimediálního systému. Úprav se dočkala i pohonná jednotka. Pod kapotou stále nalezneme známý dvoulitrový motor typu Boxer. Ten se ale dočkal úprav válců, hlavy a rozvodů. Přibyl také přepracovaný a odlehčený výfukový systém. Po těchto úpravách se BRZ chlubí nárůstem výkonu o pět koňských sil na hodnotu 205 koní.

 

Aby toho nebylo málo, inženýři Subaru kompletně upravili i podvozek. Přibyly nové, silnější pružiny, tlumiče i stabilizátory.

 

 

Co přinese žlutá limitovaná série?

Několik dní po představení modernizovaného modelu BRZ, Subaru odhalilo i novou limitovanou sérii s názvem Subaru BRZ Series.Yellow, která se do prodeje dostane v průběhu příštího roku.

 

Žlutá je opravdu žlutá

Jak se dá jednoduše odvodit z názvu, bude pět set kusů z této série k dostání pouze v zářivě žluté barvě. Tu můžeme nalézt i v interiéru, jmenovitě v prošívání palubní desky, čalounění výplně dveří nebo na sportovních sedadlech.

 

Technicky vychází Series.Yellow z běžného faceliftovaného modelu s balíčkem Performance Packet. Ten obsahuje silnější brzdy Brembo. Tuhý sportovní podvozek nebo černá sportovní kola z lehkých slitin hliníku.

 

Jak jsme již zmínili, verze Series.Yellow je omezena pouze na 500 vyrobených kusů. Zdali se český trh několika exemplářů dočká, stále nebylo prozrazeno.

 

Zajímáte se o další nabroušené kousky z dílny Subaru? Pak jistě neopomeňte článek o ostrém Levorgu STI.

 

Foto: Subaru

Previous article Historie Maserati
Next article F1: Velké zklamání rudých
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...