Svět už není v pořádku – Lamborghini začíná vyrábět přeplňované SUV

0
24454

Už i ty, Lambo?

Je to definitivní. Kompletně celý svět se zbláznil. Ještě do nedávna jsme tvrdili, že v italském městě Sant’Agata je svět ještě v pořádku. Bohužel tomu tak nemohlo být navěky.

 

Doby, kdy automobilky, zaměřující se na výrobu sportovních vozů vyráběly pouze sportovní vozy jsou jednou pro vždy pryč. Módu luxusních SUV od sportovních automobilek odstartovalo Porsche se svým Cayennem. Stuttgartskou automobilku následovali i další výrobci jako je Jaguar nebo Maserati. V letošním roce se do tohoto klubu připojí i automobilka, od které by to ještě před pár lety nikdo nečekal – Lamborghini.

 

Urus dorazí dříve

Italský výrobce superaut odhalil své první SUV s názvem Urus již na autosalonu v Pekingu v roce 2012. Spuštění výroby bylo původně plánováno na rok 2018. Jak se ale zdá, v Audi, potažmo v Lamborghini jde ale vše jako po drátkách a výroba Urusu se tak rozeběhne již v dubnu letošního roku!

 

Poprvé s turbem

Model Urus posouvá Lamborghini do zcela neprobádaných vod. Tím nemáme na mysli pouze vstup do nového segmentu, ale i použití zcela nové techniky. Poprvé v historii Lamborghini bude využit motor s přeplňováním. Konkrétně se jedná o vidlicový osmiválec o objemu čtyř litrů s turbodmychadlem. V dalších letech se máme dočkat i příchodu hybridní varianty.

 

Foto: Lamborghini

 
Sdílejte
Předchozí článekBenzín, diesel nebo LPG? Co Češi kupují?
Další článekOchraňte interiér svého vozu
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here