Domů » Autonovinky » Svět už není v pořádku – Lamborghini začíná vyrábět přeplňované SUV

Svět už není v pořádku – Lamborghini začíná vyrábět přeplňované SUV

0
Svět už není v pořádku – Lamborghini začíná vyrábět přeplňované SUV

Už i ty, Lambo?

Je to definitivní. Kompletně celý svět se zbláznil. Ještě do nedávna jsme tvrdili, že v italském městě Sant’Agata je svět ještě v pořádku. Bohužel tomu tak nemohlo být navěky.

 

Doby, kdy automobilky, zaměřující se na výrobu sportovních vozů vyráběly pouze sportovní vozy jsou jednou pro vždy pryč. Módu luxusních SUV od sportovních automobilek odstartovalo Porsche se svým Cayennem. Stuttgartskou automobilku následovali i další výrobci jako je Jaguar nebo Maserati. V letošním roce se do tohoto klubu připojí i automobilka, od které by to ještě před pár lety nikdo nečekal – Lamborghini.

 

Urus dorazí dříve

Italský výrobce superaut odhalil své první SUV s názvem Urus již na autosalonu v Pekingu v roce 2012. Spuštění výroby bylo původně plánováno na rok 2018. Jak se ale zdá, v Audi, potažmo v Lamborghini jde ale vše jako po drátkách a výroba Urusu se tak rozeběhne již v dubnu letošního roku!

 

Poprvé s turbem

Model Urus posouvá Lamborghini do zcela neprobádaných vod. Tím nemáme na mysli pouze vstup do nového segmentu, ale i použití zcela nové techniky. Poprvé v historii Lamborghini bude využit motor s přeplňováním. Konkrétně se jedná o vidlicový osmiválec o objemu čtyř litrů s turbodmychadlem. V dalších letech se máme dočkat i příchodu hybridní varianty.

 

Foto: Lamborghini

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...