Domů » Zajímavosti » Tatra 700 Miloše Zemana s přidaným popelníkem stále žije

Tatra 700 Miloše Zemana s přidaným popelníkem stále žije

0
Tatra 700 Miloše Zemana s přidaným popelníkem stále žije
Tatra 700 Miloše Zemana

Říkáte si, že byste možná ani Tatru 700 nynějšího prezidenta Miloše Zemana na cestách nepoznali? Tak toho se nebojte. Vždyť se podívejte na registrační značku a vše vám musí být okamžitě jasné. Tato kráska z Kopřivnice má dvojnici, které ovšem odpočívá v muzeu. Ta druhá stále brázdí silnice a podle čerstvých fotek je ve výborném stavu. Tak se na tuto Tatru 700 s vlaječkami na předních blatnících podívejme důkladněji.

Existují dva exempláře ve skvělém stavu

Tato Tatra má dokonce facebookovou skupinu, odkud pocházejí tyto krásné fotky. Zemanova Tatra, jak se jí také říká, byla vyrobena v roce 1996 a během následujícího roku ji Miloš Zeman používal. V té době fungoval jako předseda sněmovny ČR. Dle dobových fotek ale byla Tatra postavena na větších pěti-paprskových kolech s pořádným límcem. Jak již možná víte, tak Miloš Zeman používal dvě tyto Tatry. Jedna byla v barvě stříbrný lest a druhá grafitově černá. Druhá zmíněná je uložena v prostorách Národního technického muzea v Praze.

Tatra 700

Co Tatru 700 Miloše Zemana pohání?

Pojďme se také podívat na srdce tohoto vozu, kterým je samozřejmě jeho motor. A žádný malý agregát rozhodně nečekejte. Oba vozy měly pod kapotou osmiválec o objemu 4,4 litru s točivým momentem 380 Nm a výkonem 172 kW, což je 231 koní. Převodovka je manuální a má pět rychlostních stupňů. Podle dobových čísel dokázala tato Tatra zrychlit z 0 na 100 km/h za 10,8 vteřiny a maximální rychlost byla 250 km/h.

Speciální výbava

Tatra 700 Miloše Zemana měla také speciální výbavu. Do ní patří například přidaný popelník do palubní desky a na dřevěné liště palubní desky najdete také podpis. Podle určitých zdrojů bylo vyrobeno pouze 65 kusů. Jinde ale najdete také počet 75. Je jedinečná ještě něčím. Jednalo se totiž o poslední řadu osobních vozů značky Tatra.

Tatra 700 Miloše Zemana s podpisem
Tatra 700 Miloše Zemana s podpisem

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...