Domů » Zajímavosti » TOP 10: Závodní hry, kterými se zaručeně zabavíte

TOP 10: Závodní hry, kterými se zaručeně zabavíte

0

Chcete si pouze zkrátit dlouhou chvíli, nebo se vžít do kůže automobilového závodníka? Závodní hry nám tohle docela snadno umožňují a bez menší námahy se můžeme během chvilky přesunout na okruh do Spa a závodit v drahém závodním speciálu. Ke každé hře jsme přidali informaci o tom, pro jakou konzoli je vhodná. V našem mixu závodních her najdete arkády, rally, silniční závody, formule i nefalšované odreagovačky.

TOP 10: Závodní hry, kterými se zaručeně zabavíte
TOP 10 závodních her

Forza Motorsport 7 (Xbox One, PC)

Forza Motorsport 7 je pravděpodobně nejlepší závodní simulátor pro Xbox One. Tým v Turn 10 Studios se doopravdy překonal s nejrůznějšími funkcemi a zaručeně potěší všechny hráče. S více než 700 vozy a nekonečným možností přizpůsobení má Forza Motorsport 7 pravděpodobně nejpůsobivější katalog automobilů, kterým kdy jakákoliv závodní hra disponovala. U automobilů to ale nekončí, jelikož Motorsport 7 má více než 30 míst roztroušených po celém světě. Co tyto lokace ještě vylepšuje, tak to je dynamický systém počasí, který ovlivňuje podmínky trati novými a překvapujícími způsoby. Pokud chcete realistickou závodní hru na Xbox One nebo PC, tak nehledejte nic jiného než Forza Motorsport 7.

Burnout 3: Takedown (PS2, Xbox)

Pokud jde o závodní arkádovou akci, tak žádná hra to nedokázala lépe než Burnout 3: Takedown. Z této závodní hry se vytvořil strhující zážitek, od kterého se vám bude odcházet jen těžko. Jistě, Burnout 3 má i tradiční závody, ale spíše než vyhýbání se jiným závodníkům se hlavní zábavou stává narážení do vozidel oponentů. Jakmile dojde k poškození, tak se vám zvyšují šance na výhru. Je to návykové.

Forza Horizon 4 (Xbox One, PC)

Horizon 4 se odehrává v nádherné otevřené počítačové verzi Velké Británie a má hvězdnou sestavu s katalogem více než 400 automobilů a zabaví vás tuny závodních aktivit. V hlavním online režimu každý server hostí 72 hráčů a konkurenční auta ovládaná společností „Drivatars“. Nechybí AI závodníci, kteří modelují své strategie a závodní schopnosti podle skutečných hráčů ve hře. Horizon 4 má také dynamický systém počasí, u kterého nechybí extrémní výkyvy, jako jsou mrznoucí plochy a přívalové bouře. Editor tras umožňuje uživatelům vytvářet a sdílet online závody. Pokud je pro vás Motorsport 7 příliš vážný, tak v Horizon 4 si zažijete spoustu zábavy na Xbox One a PC.

Need for Speed Rivals (PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PC)

Nejplodnější série závodních her všech dob, tak to je samozřejmě Need for Speed. Tyto hry nikdy nezklamou. Need for Speed ​​Rivals je hra, která vymazala hranici mezi dvěma generacemi konzolí a zatím se prokázala jako nejpůsobivější díl této série. Rivals se odehrává v otevřeném světě, nechybí překvapivě dobré schopnosti policistů a lupičů z Hot Pursuit a Most Wanted a implementoval také jedinečné příběhy v závislosti na tom, jakou roli jste převzali ve hře převzali. Rivals rozmazal hranici mezi jedním hráčem a multiplayerem tím, že vás nechal propojit se s přáteli.

Gran Turismo 3: A-Spec (PS2)

Řada Gran Turismo společnosti Sony je hlavně o pálení gum, ale Gran Turismo 3: A-Spec stále představuje vysokou závodní úroveň pro závodní simulátory. Gran Turismo 3 byla spuštěna už během prvního roku životního cyklu PS2 a okamžitě se stala nejrealističtější závodní hrou, která kdy vyšla. Gran Turismo 3 byla jednou z prvních závodních her, která vás přiměla přemýšlet o chování vozidel v různých situacích. Široká škála událostí, včetně několika neuvěřitelně skličujících vytrvalostních závodů způsobila, že Gran Turismo 3 byla náročnější, než mnoho hráčů čekalo.

Blur (Xbox 360, PS3, PC)

V roce 2010 představená hra Blur díky vozům ze skutečného světa má nesmírně realistický nádech. Arkádová závodní hra Blur klade důraz na kaskadérské kousky, potěšení fanoušků a vytlačení dalších závodníků mimo silnici. Blur však má také funkci, která je obvykle vyhrazenou pro úzkou skupinku: bonusy. Získání těchto bonusů v průběhu závodu vám umožnilo dělat věci, jako je střílet jiné závodníky a Blur to navíc dokázala uskutečnit zábavným způsobem. Někdy budete muset provést trik v letu a jindy budete muset vyzkoušet své dovednosti v driftu.

Dirt Rally 2.0 (PS4, Xbox One, PC)

V Codemasters se nevěnovali pouze F1, ale nezapomněli ani na rally. Dirt Rally 2.0 je jednou z předních závodních her moderní éry. Dirt Rally 2.0 obsahuje více než 50 vozidel vyrobených pro rally závody a šest různých míst k jejich prohnání. Nechybí Nový Zéland, Polsko, Austrálie a Argentina. Díky některým z nejrealističtějších závodních ovládacích prvků a skvělé fyziky je Dirty Rally 2.0 je skvělou možností pro příležitostné i pravidelné hráče. Protože se jedná o oficiální hru mistrovství světa v rallycrossu FIA, tak Dirty Rally 2.0 obsahuje hned několik různých závodních sérií. Konají se na legendárních místech, jako jsou Holjes a Barcelona, ​​což hráčům dává pocit, že jsou skutečně na startovním poli.

Burnout Paradise (PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PC)

Burnout Paradise je poslední díl celé série, který vzal vysoce oktanového arkádového závodníka do otevřeného světa. Burnout Paradise je umístěný v Paradise City navíc těží z lepšího hardwaru, jelikož byl uveden na trh v roce 2008 na platformy PS3, Xbox 360 a PC. Díky vylepšené hratelnosti a nově objevené svobodě našla spousta hráčů znovu důvod, proč se k této hře obrátit. V roce 2018 byla vydána remasterovaná verze pro PS4, Xbox One a PC. Takže pokud hledáte vynikající arkádovou závodní hru, tak je Burnout Paradise skvělá volba.

F1 2018 (PS4, Xbox One, PC)

Řadě F1 se věnovali v Codemasters celé poslední desetiletí. S každým dílem se série postupně zlepšovala. Nemělo by tedy být překvapením, že F1 2018 pro PS4, Xbox One a PC získává místo na našem seznamu. Přesná replika mistrovství světa v F1 2018 má 21 okruhů, deset týmů a 20 jezdců, kteří se skutečně zúčastnili sezóny 2018. Stručně řečeno, neexistuje lepší způsob, jak se být blíže k akci Formule 1, než s F1 2018.

TIP: Pokud vás zajímá velké srovnání nejlepších herních konzolí, najdete ho ZDE.

Trackmania Turbo (PS4, Xbox One, PC)

Trackmania Turbo pro PS4, Xbox One a PC je ideální pro krátké hrací chvilky, ať už chcete hrát sólo nebo multiplayer. Na rozdíl od mnoha jiných závodních her na tomto seznamu jsou tratě v Trackmania Turbo velmi krátké. S více než 200 tratěmi je vaším cílem v mnoha událostech pro jednoho hráče porazit hlavně čas. Je to až překvapivě náročné, a hra vás donutí rychle se naučit stopy v zatáčkách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články