Domů » Zajímavosti » TOP 5 aplikací pro řidiče

TOP 5 aplikací pro řidiče

0

Smartphone neboli chytrý telbefon je dnes prakticky povinnou výbavou každého aktivního člověka. Doby, kdy jsme mobilní telefon využívali pouze k telefonování a psaní SMS zpráv jsou již dávno pryč. Dnes nám dokáže telefon, díky svým funkcím a aplikacím výrazně usnadnit život. Aplikace nám dnes dokáží pomoci prakticky s čímkoli. Logicky tak existuje spoustu aplikací, speciálně určených pro řidiče. My jsme pro vás vybrali ty nejlepší „appky“, které se vám za volantem mohou hodit.

TOP 5 aplikací pro řidiče

 

 

Waze

 

 

Aplikace, kterou každý řidič stahuje většinou jako první je navigace. Těch existuje pro mobilní telefony s operačním systémem Android i iOS nepřeberné množství. Je ovšem několik navigačních aplikací, které vystupují z řady. Jednou z nich je bezesporu aplikace Waze. Na první pohled se jedná o běžnou navigační aplikaci. Její největší výhodou je ovšem široká komunita jejich uživatelů. Ti jsou vzájemně propojeni a mohou spolu komunikovat. Pokud tedy jeden řidič, využívající aplikaci Waze potká dopravní nehodu, dopravní omezení nebo třeba ukrytou policejní hlídku, měřící rychlost, může o tom dát vědět ostatním řidičům. Ti si mohou vybrat jinou trasu či upravit svou jízdu.

 

 

Parkování v Praze

 

 

Každý, kdo není z Prahy a někdy se pokoušel zaparkovat v centru našeho hlavního města ví, že se často jedná o velice náročný úkol. S aplikací Parkování v Praze je ale tento úkol mnohem jednodušší. Tato aplikace vám nabídne pohled na přehlednou mapu se zvýrazněnými parkovacími zónami celého města, včetně konkrétních tarifům, platných na daném místě a polohy parkovacích automatů. Aplikace zobrazuje i polohu záchytných parkovišť v Praze (P+R), včetně informací o aktuální obsazenosti těchto parkovišť.

 

 

Pumpdroid

 

 

Češi jako národ jsou pověstní svou touho ušetřit, jak to jen jde. S aplikací Pumpdroid, se vám bude šetřit zase o něco snáze. Tato aplikace, jak již název napovídá dokáže spolupracovat s navigačními aplikacemi a na mapě vám zobrazí nejbližší čerpací stanice v okolí, včetně aktuálních cen paliv. Jednotlivé čerpací stanice můžete řadit dle vzdálenosti i dle ceny za konkrétní palivo.

 

 

Alkohol kalkulačka

 

 

Kdo by to neznal. Člověk by si rád spravil chuť zlatavým mokem či jiným alkoholickým nápojem. Straší ho ale fakt, že bude muset ještě řídit. Nastává tedy otázka, za jak dlouho se alkohol dostane z krve. Přesně pro tyto chvíle je zde aplikace Alkohol kalkulačka, která vznikla pod záštitou organizace pro bezpečnosti silničního provozu, známé pod zkratkou BESIP. Do aplikace stačí zadat věk, pohlaví a hmotnost jedince a na časovou osu přetáhnout kolik a jaké konkrétní nápoje jste vypili. Po výpočtu se dozvíte, kdy se budete moci bezpečně posadit za volant. Je ovšem mít na paměti, že je to stále jen mobilní aplikace a nelze ji brát 100% vážně.

 

 

Bodový systém

 

 

Přemýšleli jste někdy, jaká asi hrozí sankce za nějaký dopravní přestupek? Díky aplikaci Bodový systém si budete moci vždy snadno a rychle tyto informace vyhledat. Navíc si můžete vést údaje o vlastních dopravních přestupcích.

 

Jak se staví jedno z nejdražších vozů světa? Máme pro vás velkou fotogalerii!

 

Foto: Google Play

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články