Domů » Historie » Toyota MR2: Ideální roadster pro dva

Toyota MR2: Ideální roadster pro dva

0

Toyota MR2 platí za perfektní roadster pro dva. Oblíbené jsou zejména vozy druhé generace, kterým se často přezdívá dostupnější Ferrari. Seznamte se s krátkou historii zajímavého počinu slavné japonské automobilky.

Toyota MR2: Ideální roadster pro dva

Toyota MR2 není příliš velká. Je to sportovní roadster, který se vyráběl v letech 1984 až 2007. Automobilka Toyota uvedla na trh celkem tři generace. Charakteristické pro Toyotu MR2 je umístění motoru uprostřed. A také fakt, že je pouze dvoumístná.

Toyota MR2 první generace

První generace MR2 se vyráběla v letech 1984 až 1989. Do vývoje se mimochodem zapojila i automobilka Lotus. Ve výbavě byste našli manuální pětistupňovou převodovku nebo automatickou čtyřstupňovou převodovku.

Toyota MR2 druhé generace

Toyota MR2 druhé generace se označuje kódem SW20. Hned na první pohled upoutá zajímavým designem, který navrhl Kazutoshi Arima. Oproti první generaci není tak výrazně hranatá. Celkově působí uhlazeněji a elegantněji. Stále si však zachovává dravost správného sportovního vozu.

Toyota MR2 druhé generace se vyráběla jako kupé nebo targa v letech 1989 až 1999. Motor pohání zadní kola a je uložený před zadní nápravou napříč. Zákazníci si mohli vybrat mezi dvoulitrovým motorem nebo čtyřválcem o objemu 2,2. K tomu připočtěte i spoustu dalších inovací a skvělou aerodynamiku, která lehce připomíná Ferrari 348 či F355.

Toyota MR2 třetí generace

Třetí generace se vyráběla v letech 2000 až 2007. Je podstatně lehčí než její předchůdce, na druhou stranu je o něco rozměrnější. Což je oproti úspornějším předchozím modelům pro vysokého Evropana vlastně docela příjemná změna. Poněkud kontroverzní je její design, který se ne každému zamlouvá.   

Zdroj obrázků: sportovnivozy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články