Domů » Zajímavosti » Třicet let stál ve stodole, nyní míří do aukce za miliony!

Třicet let stál ve stodole, nyní míří do aukce za miliony!

0

Unikátní Aston Martin DBS se vynořil po třicetiletém spánku ze zapadlé stodoly na ostrově Jersey, aby oslnil automobilové sběratele po celém světě.

Třicet let stál ve stodole, nyní míří do aukce za miliony!

 

Do aukce tento jedinečný skvost britské automobilové historie zamíří již tento měsíc, na závodním okruhu Silverstone u příležitosti tradičních aukcí.

 

Nejmodernější vůz své doby

Jméno Aston Martin DBS známe dnes, především jako velké a pohodlné „gétéčko“. Tento veterán platil ve své době za pohodlné Gran Turismo rovněž, navíc se ale chlubil označením za nejmodernější automobil světa.

 

 

Aston Martin DBS spatřil poprvé v roce 1967 jako nástupce modelu DB6, s rozsáhlými technickými inovacemi a nebývalým jízdním komfortem. V Čechy neoblíbeném roce 1968, se na scéně objevila verze s vidlicovým osmiválcem, který se stal naprostou modlou.

 

I šestiválec postačí

Pod vrstvu prachu a sena se na ostrově Jersey bohužel nenašla vrcholná verze DBS. I tak se  DBS poháněné řadovým šestiválcem o objemu čtyř litrů řadí mezi smetánku britských veteránů.

 

Dvěma miliony korun to nekončí

Jak vidno z fotografií, automobil opravdu není po třicetiletém stání v zaprášené stodole ve stoprocentní kondici. To je také důvod, proč je odhadovaná prodejní cena relativně malá. Majitel vozu tak musí počítat s tím, že dva miliony korun, které za vůz dá, nebudou konečné a čeká ho velmi finančně náročná renovace.

 

Foto: Silverstone Auction

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články